Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD je hlasitý - chroustání, pípání

Ahoj,
po­tře­bo­val bych po­ra­dit. Mám tak 2 týd­ny no­vý no­te­book. V ser­vi­se mi při­da­li SSD disk mís­to HDD dis­ku a ori­gi­nál­ní HDD disk vlo­ži­li mís­to me­cha­ni­ky do rá­meč­ku. Ale mám pro­blém s HDD dis­kem. Když na něm ne­pra­cu­ji je ti­cho, ale jakmi­le ho ote­vřu, za­čnu na něm uklá­dat, pro­hlí­žet fot­ky atd. tak za­čne být hla­si­těj­ší. Sli­ším ta­ko­vé chroustá­ní ob­čas po písk­ne. Ale ne­ní to ně­jak ex­trém­ní. Chtěl jsem se ze­ptat, jest­li mám jít no­te­book re­kla­mo­vat, pro­to­že se bo­jím že HDD ode­jde - že je to za­čá­tek kon­ce. Mys­lí­te si, že je to nor­mál­ní? Měl jsem sta­že­ný i pro­gram HDD­He­al­th a ten psal že disk je v ex­ce­lent­ním sta­vu.

Dě­ku­ji za rych­lou od­po­věď, abych mohl jed­nat.

Zkontroluj si jestli nemáš nastaveno, že ten HDD se třeba po 10 minutách nepoužívání vypne. Ničí to dost ten disk a navíc to může dělat ten rámus, jak se disk roztáčí. Jinak celkově bude to HDD hlasitější, protože ten rámeček je z plastu a zase tak přesně tam nesedí, takže vibruje s diskem.

V ser­vi­se mi při­da­li SSD disk mís­to HDD dis­ku a ori­gi­nál­ní HDD disk vlo­ži­li mís­to me­cha­ni­ky do rá­meč­ku.

Pokud se ti v tom hrabal nějaký servis, tak jdi za nimi a poptej se, co s tím udělali nebo co s tím jde udělat. Co na to řekne záruka na noťas (pokud je disk vadný) - to je ve hvězdách.