Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM moduly pro GA-EG41MFT-US2H

Ahoj vsem, prosim, mel by nekdo pametove moduly pro tuto zakladni desku, popripade pomohl by mi je najit na bazosi ke koupi? 2x4GB RAM DDR3 1333Mhz, hledam vzdy podle suppport listu od zakladni desky, ale nejak se mi nedari najit zadne Ramky..

Dekuji

Na webu výrobce
http://www.gigabyte.cz/products/page/mb/ga-eg41mft-us2h_10#sp
se píše:

4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory

Podle manuálu pak lze osadit 4 jednostranné (1Rx8) nebo 2 oboustranné (2Rx8) moduly.
Těch maximálních 8GB tedy můžeš dosáhnout buď kombinací 4x2GB (Single Rank) nebo 2x4GB (Dual Rank).
Absolutní většina 4GB DDR3 modulů co se v současnosti prodávají je však 1Rx8 a tedy jsou pro tvou desku nepoužitelné.
Z toho, co se prodává můžeš koupit 2 ks těchto modulů:
https://www.tsbohemia.cz/patriot-signature-line-4gb-1333mhz-cl9_d168442.html
Případně stejné s chladičem (který je spíše pro design):
https://www.czc.cz/patriot-signature-line-4gb-ddr3-1333-w-heatshield/86187/produkt

Promin,ted si trochu protirecis ne? Psal si ze jedny z nich jsou pro mne nepouzitelne,ale pak pises ze je muzu osadit jak 1R×8 tak i 2R×8.. V tom pripade jakymikoliv Ram DDR3.. Tak jak teda??? A jak to podle ramky,stitku na Ram zjistim jake jsou???

Tak ještě jinak:
Moduly 1Rx8 můžeš osadit (až 4ks), ale jejich maximální velikost bude 2GB/modul - maximálně tedy 8GB RAM.
Moduly 2Rx8 můžeš také osadit (až 2ks), jejich maximální velikost je pak 4GB/modul - opět tedy maximálně 8GB RAM - nutno osadit sloty 1+3 nebo 2+4
Pokud osadíš 2 moduly 2Rx8, tak už žádný další modul nelze přidat. Měla by fungovat i kombinace 1 modul 2Rx8 + 2 moduly 1Rx8, přestože to manuál desky neuvádí, pak by se ten Dual Rank modul osadil do slotu 1 nebo 2 a ty Single Rank moduly do slotů 3+4.
Výše uvedené linky jsou odkazy na totožný 4GB Dual Rank modul PSD34G13332 / PSD34G13332H, který je v jednom případě bez chladiče a v druhém případě s chladičem. Tady je jeho datasheet:
https://s3.amazonaws.com/patriotmemory/wp-content/uploads/20150625004328/PSD34G13332.pdf