Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čipy toneru a velmi malé pokrytí stránky při tisku

Zdravím,
prosím o radu, mám starší laserovou tiskárnu a dochází černý toner.
Originál kupovat nechci, neoriginální stojí polovinu.
Pak ale také existují sady prášku a čipů pro obnovení toneru.

Když tisknu tak na stránce je jen pár řádků, tedy mám spotřebu třeba jen 10% z toho co bych měl kdyby stránka byla celá popsaná.
Ten čip počítá kolik bylo vytištěno stránek aniž by reálně měřil kolik prášku v toneru bylo spotřebováno?
Ten čip po určitém množnství výtisků zablokuje toner? Nebo nějak zařídí aby z něj už něšlo tisknout?

Protože to bych zdaleka nedobral náplň toneru, která by zůstala nevyužitá. Proto uvažuji jestli vzít několik náhradních čipů, abych využil náplň toneru

Měl jsem lejzrovky od HP, nevím, které čipy měly: 5L, 1300, P3005d, P3015.
- u originálních tonerů tisknu několikanásobně stránek, než uvádí popisek u toneru (díky malému písmu a eco módu, na FÚ to stejně nikdo nikdy číst nebude)
- párkrát jsem použil neorigo toner, vydržel maximálně polovinu toho, co originál. Už nikdy více. Jen myslím u 1300 jsem musel řešit, jak tiskárnu oklamat. Vyřešil jsem to přelepením "elektrických" kontaktů na toneru; tiskárna sice řvala, ale tiskla.

Ani v jednom případě k zablokování nedošlo.

Tiskárna v čipu neeviduje počet vytištěných stran, ale snaží se odhadnout skutečnou spotřebu toneru (takže většinou ve vypsané cartridge trochu toneru zbývá). Bylo by dobré napsat, jakou máš tiskárnu. Některé akceptují i cartridge bez čipu a pak se po jeho odstranění dá i ten zbytek toneru využít. Např. u HP LJ 1320 co máme v práci to tak funguje.