Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Studiový mikrofón

Dobrý den potřeboval bych poradit nějaký dobrý studioví mikrofón kolem 1.500 kč (60eur)

Na aliexpresu jsem našel ty to tři jsou dobrý? nebo jsou i lepší za stejnou (nebo lepší cenu)?
32676064316.html
32818441719.html
32819344387.html

ještě jsem se chtěl zeptat jaký mikrofón stačí na to kdybych natáčel něco v dálce (daleko od kamery) tak aby mě bylo slyšet jestli postačí ten levný nebo rovnou ten za 7e myslím si že tyhle malí kvalitově nějakou nerostou a ta kvalita taky nemusí být úplně nějak dobrá, dobrou kvalitu potřebuju jen u toho studiovího
32789058192.html
32755924375.html
32515038573.html

Děkuji předem za veškerou pomoc.

Změna kategorie, původně: Ostatní (L-Core)
Změna předmětu, původně: Studioví mikrofón (L-Core)

Ano, problémy pravděpodobně nebudou, ale ty samotný výrobky budou šmejdy. Z Aliexpressu bych koupil maximálně neelektronické věci za pár euro. Ne mikrofon, protože to bude šmejd. A že tam kamarádi nakupujou a neměli problémy, tak kdoví co tam nakupujou (jestli pouzdra na telefony nebo takovýhle blbosti, tak to s mikrofonem nemůžeš absolutně srovnávat).

Ty 3 mikrofony vypadají celkem dobře, ale neznám je.

Pokud někdo mluví daleko od kamery (dál než řekněme 1 m), měl by mít "klopák" nebo něco přímo u sebe + tedy dost dlouhý kabel ke kameře (nebo bezdrátový přenos), na kvalitě až zas tak nesejde. Skutečný "dálkový" mikrofon je drahý špás.

Ne nutně.

Já tam nakupuji, ale - jak kdosi psal výše - jen "neelektrické věci za pár dolarů". Drobné kancelářské potřeby (žrádlo do sešívaček např.), stahovací pásky, nějaké blbosti do domácnosti apod.

Např. nastavitelný perlátor na ramínko vodovodní baterie mě vyšel na 1 dolar za kus. U nás v kovomatě tentýž identický výrobek mají za 185 kaček..

--
K tomu dotazu: nevím, jak moc je tazatel náročný, ale "studiový mikrofon" a "60 euro" mi nějak nejde dohromady. To je jak herní notebook do deseti tisíc.

A kam to chces pripojovat?
Mixujes XLR a USB, ono to neni jedno. Normalne je mat XLR a slusnu aparaturu ktora ma XLR vstup. PC nema. USB napajanie moze byt zarusene, ak to vyrobca neodrusil tak bude zaruseny aj zvuk. Tie USB veci tam to je asi len cirkus pre deti.
(... z tych znaciek mi nieco hovori len behringer, ale nerobim so studiovymi vecami tak skusenosti nemam)

Aj tak asi bude lepsie XLR a kupit si redukcny kabel na jack. USB ked zistis ze je nahovno tak moc moznosti nemas, s XLR mozes kupit lepsiu zvukovku pripadne aj nejaku profi.
Inac na tom aliexprese si daval link na XLR mikrofon.
Ale kup co chces, ak to nebude profesionalne nahravanie tak to je stejne jedno.

profesionální ne ze začátku bych chtěl tu střední zlatou cestu a rád si necham poradit nechci se nějak spálit třeba tobě můžu velice poděkovat že jsi mi napsal o tom XLR a USB o tom jsem třeba netušil teď by mi to přišlo a já bych jen čuměl kam to zapojit :-D

Tak se nakonec rozhoduju mezi tímto https://www.muziker.sk/auna-mic-900b-led a tímto https://www.muziker.sk/lewitz-c100usb-set a jelikož ten druhý lewitz má celou sadu pop filtr, stojánek atd. tak bych na tom ušetřil ale zase ten první má myslím kvalitnější snímání aspoň se mi to zdá. Co myslíte? (rozhuduji se tak kvůli USB protože s XLR nemám zkušenosti, jasný asi tam bude nějaká redukce ale nechci se do toho nějak moc motat když o tom nic nevím)

To by som radsej bral ten superlux co sa pise nizsie (ten stoji okolo 45e), a k tomu si dokupil to prislusenstvo, to ta vyjde na stejno a asi bude lepsi. K tomu lewitz tam pise jeden v recenzii ze sumi tak neviem neviem. Ja znacku lewitz vobec nepoznam, pre mna to je noname.

No šmějdy možná jak prokoho a za tu cenu maj to co si zaslouží a s trošku nastavení se vyrovnaj i to mu tvímu sm-58 který stojí 2,800 :-D napiš to na VTIPY.cz jsem si jistý že to bude mít 100% napíšeš mi šmejd kterej je drahej jak hovado a kvalita nic moc tohle vytáhneš i z těch levnějších ale díky za radu a za odpověď která je nulová co se týče mí otázky jasně je tu psáno 1.500 a ty mi tu vytáhneš předraženej krám za 2.800 tak to se nezlob ale je to tu celkem k ničemu

já jsem si sám odpověděl na tento typ jen na tneto komentář který tu pohledává co když jse ptám na mikrofón za 1.500 a bronzový rádce mi tu píše mikrofón za ne celé 3.000 ? Za co prosim vás dotal tu bronz? ten mi tak pomohl že by měl dostat zlatou :-) Jestli je to možné poviště ho prosím

#Označení vyriešenej otázky
Nemůžete označit otázku jako vyřešenou, protože byla upravená moderátorom.

A 58ka sa pouziva aj na dubbing? Neni to skor na spev? (ja neviem len sa pytam)

Tie lacne USBcka asi budu sumet vsetky, neviem ktory je lepsi ci ten behringer alebo superlux, co chce teraz vyberat. Ja by som asi bral nieco slusnejsie s XLR a slusnu zvukovku co nesumi. A stojan a pop filter samozrejme.