Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze dávkově vypsat kam směřují odkazy *.lnk?

Mám home adresář, ve kterém má každý uživatel svůj adresář a přidělenými právy. Kromě to existují v home tématicky zaměřené adreáře, které mají určité skupiny lidí jako společné a ve svém adresáři na ně mají odkaz přes zástupce.

home - user01 - texty
              - tabulky
              - další věci
              - vyroba.lnk
     - user02 - texty
              - tabulky
              - personalistika
              - vyroba.lnk
              - ekonomika.lnk
     - vyroba
     - ekonomika

Problém je v tom, že vyroba.lnk by se měl správně odkazovat na \\serverNT1\home\vyroba, ale občas je vinou nepozornosti administrátora, který link zakládá (tedy mne) ve tvaru d:\home\vyroba

Je nějakým případem možné vypsat cíl + pracovní adresář souborů *.lnk?
Něco jako dir /s d:\home\user??\*.lnk. Potřebuji najít případné chyby a při procházení všech adresářů se mi už u 20 začaly motat prsty.

Díval jsem se do resource kit 2003 server, ale to, co potřebuju jsem tam nenašel. Doufám, že jsem nehledal špatně.

Daj si vyhladat subory *.lnk ktore obsahuju retazec D:
Ten link je v .lnk ulozeny nekomprimovane ako ASCII.

V linuxe by to bolo IMHO na 3sekundy v commandlajne :-) Len nech ta nenapadne pouzivat vyhladavanie co je vo Windows, to pri hladani podla obsahu polovicu (alebo vsetky :) vyskyty nenajde. Pouzi TotalCommander (Alt-F7).
P.S. alebo skus hladat tie ktore NEobsahuju text \\serverNT1\home\, to sa da v totalcommanderi tiez

Prípadne môžeš použiť skriptovanie vo Windows (VBScript alebo JScript). WScript.Shell poskytuje metódu CreateShortcut, ktorá vytvorí objekt pre prístup k shortcutu. Vlastnosti WorkingDirectory a TargetPath obsahujú to, čo ťa zaujíma.

Jednoduchý príklad (uložiť ako shortcuts.js):

var wsh = new ActiveXObject("WScript.Shell");

while (!WScript.StdIn.AtEndOfStream) {
	var path = WScript.StdIn.ReadLine();
	var link = wsh.CreateShortcut(path);
	WScript.Echo(path);
	WScript.Echo(link.WorkingDirectory);
	WScript.Echo(link.TargetPath);
	WScript.Echo("---");
}

A potom môžeš spustiť:

dir *.lnk /b | cscript shortcuts.js

Ten skript si potom môžeš upraviť tak, aby robil všetko čo potrebuješ automaticky.