Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna základní desky notebook

Dobrý den,

mám notebook Sony Vaio PCG-81112M a vypálil se mi na desce čip. Koupil jsem si originální novou základní desku se silnější grafikou. Bohužel nespustí se ani displej pouze se notebook zapne a po chvíli se spustí větrák. Nenačítá ani HDD, tedy nebliká kontrolka. Zkusil jsem opětovně zapojit starou desku a ta funguje, byť se ihned vypne. HDD má ROM s Windows 7, ale já upgradoval na Windows 10. Co musím učinit, aby se spustil HDD, obrazovka nebo BIOS? Vše je zapojeno správně, ale něco není v pořádku. Děkuji za odpověď.

Pf79

No,rada nejednoduchá. Asi na pomoc servis. Zřejmě nová deska prošla inovací,byť odpovídá typu NB. Tam je ještě více kritérií,aby vyhovovala. Je třeba prodejci uvést asi SN noťasu,nebo to zjistit u výrobce. Ale že uspěješ,je mizivá naděje.

Pocitac funguje aj bez HDD, nechapem co riesis nejaky HDD. Odpoj HDD aj vsetko ostatne co neni nutne, pripoj klavesnicu do USB a kukaj ci funguje Numlock klavesa (ak ano tak funguje skoro vsetko a ries potom len ze preco nic nevidis - trebars nie su naprogramovane DDC data, alebo si blbo zapojil display, alebo to neni doska pre ptesne stejny model a chce to iny display, alebo ja neviem preco si myslis ze vymenit dosku v ntb je ze si kupim nejaku neco a ze to samo od seba funguje)