Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laptop pre stavbára

Dobrý deň,
potrebujem laptop do školy, vedel by mi, prosím, niekto poradiť pri výbere? Vôbec sa v tom nevyznám :D ...aby mal výdrž a zvládal programy ako AutoCAD, Revit a pod., s prijateľnou cenou (do cca 1000 Eur).
Vopred ďakujem. :)
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)

Zalezi, co v tom budes robit, ale z mojho pohladu chceli od mna architekti a stavbari zatial:
- procesor aspon i5
- ram 8min, casto sa doplnalo neskor na 16
- osobne odporucam SSD namiesto HDD
CIze vyber si nieco co ma i5, pretoze i5 so 16GB RAM a in 256GB SSD asi nezozenies, tycch 8-16GB RAM sa dokupi, takisto ako SSD sa vymeni za HDD a ten HDD si das do boxu a mas ho ako externy na prenasanie blbosti.
Mohol by si byt tak na 800-900 eurach.
Znacka je skoro jedno, ja osobne by som siel do Probooku od HP, samozrejme s podsvietenou klavesnicou.

Opat zalezi, co robis a ako (render v 3D v realnom case ti asi integrovana neutiahne;o)).
Pavilion je entertaiment rada, neodporucam...vacsinou narvu vysoky vykon do maleho tela a konstrukcia je az na druhom mieste. S Pavilionmi mam vo vseobecnosti zle skusenosti.
Probooky su urcene do firemneho prostredia, takze maju kovove sasi, matny dsiplej, ochranudiskov pred padom parkovanim hlaviciek, vode odolnu klavesnicu a pod.
Zbooky su uz vacsinou cenovo na 1000, maju rozne vychytavky (fingerpirnt a pod), ktore nepotrebujes.
Envy mali konkurovat Macom, ak nechces machrovat dizajnom tak na to kasli, su drahe an to co dokazu.
Spectre su pre ludi, co nevedia co s prachmi.
Zmysluplne pomerom vykon/cena su hlavne Probooky.
Z mojho pohladu su este zaujimave Dell (kvoli defaultnej NBD zaruke a sem tam mavaju aj default 3y zaruku), hlavne Latitude rada. Obcas dava Dell v akcii taku cenu, ze nema zmysel ist do Probookov. Posledne vianoce som predaval len Dell prave vdaka prijemnej cene.

Dělám řídící systémy a automatizace v průmyslu + programování v Javě a C. Většinu času jsem žil s pc, ale přišel čas na práci i na cestách, ale s ntb jsem přišel do styku jen sporadicky.
Našel jsem i řadu EliteBook. To je něco jako ProBook, ale v lepším designu?
Doporučil byste mi nějaký ntb, který by podle Vás mohl být dobrý pro moje potřeby?
Děkuji. :-)

Elite su "upgradntue Probooky", ale uz tiez podla mna predrazene zbytocne, su urcene tiez do firiem, ale vacsinou velkych...napriklad s docking station a pod. Do Elite je zbytocne ist. imho.
Dobry nb je taky, ktory funguje tak ako ma.
Na cesty je skor dobre premysliet si, ci chcem 14 alebo 15. 15 ma vacsi displej, robi sa nej lepsie, ale ak by som mal nb cely den nosit radsej by som zvolil 14". Navyse najviac zerie baterku displej a logicky mavaju 14 lepsiu vydrz na baterku ako 15. Nehovoriac o tom, ked vyrobca narve do 14" fullhfd rozlisenie ako nativne a ludia na to potom nevidia a po case z toho budu aj tak slepi;o).
Ale je zase sorta ludi, co chcu mat take rozlisenie na prtavom displeji, ja som uz starsi a nechcel by som slepnit nad kodom, kde ten riadok v kode ani poriadne nevidim.

Prošel jsem eshop od alzy i czc a vychází mi jen tyto (v různých variantách):
HP ProBook 450 G4 - https://www.alza.cz/hp-probook-450-g4-d4576955.htm
Dell Latitude E5570 - https://www.alza.cz/dell-latitude-e5570-d4525316.htm
HP ZBook 15u G4 - https://www.czc.cz/hp-zbook-15u-g4-cerna_2/213062/produkt
Dell Latitude 5480 - https://www.alza.cz/dell-latitude-5480-levne-d5092642.htm
Dell Latitude 15 (5580) - https://www.czc.cz/dell-latitude-15-5580-cerna/206775/produkt

Který byste pro mě vybral? Případně víte o nějakém lepším? :-)