Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluescreen - dxgkrnl fatal error

Zdravím,
Mám problém s padáním hry(her) a následným bluescreenem s oznámením VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR.
Když zapnu Euro truck simulátor 2 a jdu hrát (jízda po otevřené mapě) vše jede v pořádku, v případě výběru nového kamionu a nastavování konfigurace se vždy v náhodném bodě hra zasekne, po chvíli odsekne a já můžu přejít na plochu (alt+tab) a po chvílí na ploše (asi 5s) se ntb zase zasekne a následuje bluescreen s výše uvedenou hláškou.
Jen dodám že u Dirt3 tento problém byl jen jednou v menu a po bluescreenu a restartu ntb už hra jela v pořádku. CS:GO jede bez problémů.
Zkoušel sem testování HDD pomocí HD Tune, ale error scan nic nenašel. Pak také Malwarebytes a Win Defender, všechny hrozby co byly nalezeny jsem odstranil, ale po restartu problém přetrvával.
Také jsem stáhnul aktuální ovladač grafiky, ale bez výsledku.
Notebook Lenovo Ideapad Z570 - Windows 10
HW: https://dhq.cz/i/bp6jV/6WkNC.png a https://dhq.cz/i/bp6jV/Qk5t9.png
Nějaké rady? Díky

EDIT: po updatnutí ovladačů grafiky padá na plochu i csgo a následuje bluescreen

ty windows10 a zvláště jejich ovladače tam "instaloval" kdo?

dxgkrnl:
odstraňovat chyby špatně/vůbec nenainstalovaných ovladačů antivirem nebo testem povrchu disku je prázdninová klasika. volno a slunko leze dětem na mozek, už aby bylo září.

edit - intel extreme tunning utility: to je v notebukovém krámu s mobilním cpu skutečně ta nejpotřebnější utilita.

že nejde o originální windows správně nainstalované dodavatelem jsi odpověděl až teď (pravda, mohl jsem se podívat do podporovaných systémů u výrobce).
ovladačů sis nevšiml vůbec.

domácí samoadmini žijí v tom, že jejich krám se skládá tak maximálně z grafické karty.
a že windows jsou povinné si samy najít a instalovat správné ovladače, i když ms není výrobcem toho hardware.

vysvětlovat po tisící, že to je silně lamerský názor, mě už nebaví.

a pro větší úspěch mrchosoft rovnou v rámci aktualizací tyto ovladače automaticky rozdrbává svými vlastními, to je "přínos" hlavně ve windows10.