Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dá se OS nainstalovat pomocí OEM kódu?

Zdravím,
Rád bych si koupil počítač, který bych si nechal složit na czc, ale nedávno mi jeden kamarád poradil, ať nekupuji windows z czc, kde stojí 3000 kč, ale ať ho koupím na aukru za 169 kč. Když jsem si to, ale přečetl správně tak jsem zjistil, že na aukru se prodává pouze OEM kód. Vůbec nevím jak funguje OEM kód, ani nevím co to je a potřeboval bych vědět zda lze nainstalovat windows pomocí tohoto kódu, i když zatím v PC žádný OS nainstalovaný není a zda se v tomto "kódu" nemůže vyskitovat vir či něco podobného.
Změna kategorie, původně: Software (karel)

ježiš to jsou zase podvodníci a blbci. Není on ten vexlák s těma "windowsama z aukra"? Ty OEM kódy se dají najít na internetu, stránkách MS nebo výrobců ntb, ale budou fungovat jen v těch noteboocích dané značky. na počítači ze složených dílů asi ne, bylo by potřeba upravit stringy v SLIC tabulce, aby OS poznal, že klíč sedí, nebo jiný trik (nějaké KMS klíče údajne)

ps, pokud vir nepovažuješ windows 10, 8 nebo, tak ne. doporučil bych se na tyhle problémy milénia co se týče windowsů vykašlat dám tam linux.