Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefungují socíální sítě

Dobrý den

Poslední dobou zaznamenávám že někdy po zapnutí notebooku (win 10 64 bit) nefungují sociální sítě (youtube, facebook, instagram ...) a nepomůže restartování. Je to problém všech internetových prohlížečů. Po načtení výše uvedených stránek se objevuje

"Adresa DNS serveru www.youtube.com nebyla nalezena."

Na notebooku jsem připojen přes wifi router. Na stejné wifi mám připojený i smartphone na kterém vše jede bez problémů. Co se týká různých programů na blokaci sociálních sití si nejsem vědom že bych něco instaloval a jsem jediný kdo ten notebook používá a má k němu přístup. Zkoušel jsem i obejít router a spustit internet přímo přes kabel a odvirovat pc ale nic. Jediné co na nějakou chvíli pomohlo byla rada z jiné poradny:

Zadejte netsh winsock reset a stiskněte Enter.
Zadejte netsh int ip reset a stiskněte Enter.
Zadejte ipconfig /release a stiskněte Enter.
Zadejte ipconfig /renew a stiskněte Enter.
Zadejte ipconfig /flushdns a stiskněte Enter.

Pomohlo to vždy až po nějaké době (asi po hodině) ale za nějakou dobu se problém vrátil.
Setkali jste se s tímto problémem nebo něčím podobným? Předem děkuji za každou radu.

Tak ten dns si bud nenastavil tak jak pises, alebo si nerestartoval win, alebo mas tam viry/anonymizery/zbytky antivirov/ine podobne veci, alebo vypadava spojenie na internet uplne, fyzicky. V ovl.panely-internet si zaskrtni nepouzivat proxy.
Co mas vo vypise ipconfig -all jake DNS a je tam napisane ze medium pripojene, vtedy ked to blbne?
Mozes aj znova skusit tie prikazy z dotazu, a restart, nech to flushne dns aj vsetko.

No víše uvedený postup po kterém to vždy nějakou dobu běželo jsem teď abych našel nějaké déle trvající řešení.
Tvoje rada s "ping www.youtube.com" fungoval tak jak jsem psal a myslím že jsem to zadal správně protože v případě když jsem změnil youtube za google tak mi to hodilo tohle:

Pinging www.google.com [216.58.214.228] with 32 bytes of data:
Reply from 216.58.214.228: bytes=32 time=13ms TTL=56
Reply from 216.58.214.228: bytes=32 time=15ms TTL=56
Reply from 216.58.214.228: bytes=32 time=14ms TTL=56
Reply from 216.58.214.228: bytes=32 time=12ms TTL=56

Ping statistics for 216.58.214.228:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 12ms, Maximum = 15ms, Average = 13ms

po zadání ipconfig -all vypsal tohle:
Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : DESKTOP-5ID3EP4
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Ethernet:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . : cpe
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 54-04-A6-3E-BD-E7
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Připojení k místní síti* 11:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Hosted Network Virtual Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 74-E5-0B-57-38-6B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Wireless LAN adapter Komišovi:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Intel(R) Centrino(R) Wireless-N 1000
Physical Address. . . . . . . . . : 74-E5-0B-57-38-6A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.102(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : čtvrtek 24. srpna 2017 16:55:11
Lease Expires . . . . . . . . . . : čtvrtek 24. srpna 2017 19:55:11
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 8.8.8.8
8.8.4.4
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Síťové připojení Bluetooth:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : 74-F0-6D-BF-4A-5A
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Připojení k místní síti* 12:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft Teredo Tunneling Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:6abd:34a5:2be5:b20d:a547(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::34a5:2be5:b20d:a547%9(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 150994944
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-20-EF-3A-18-54-04-A6-3E-BD-E7
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Ping na youtube vypisal to iste co prehliadac, ze nevie najst DNS zaznam, to bolo len na overenie ci je problem v DNS zaznamoch.

Dlhodobe riesenie prave ma byt ta zmena na 8.8.8.8 ktoru si uz urobil, ale mas skusit vycistit veci ktore si to zapamatalo z povodneho zleho nastavenia - preto zasa urobit tie prikazy z dotazu. A potom uvidis casom ze ci to bude lepsie.

P.S. este by mohli byt nejake problemy v subore hosts, ale to by nepisal ze nevie najst zaznam, preto som to nespominal.