Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý monitor na integrovanej grafickej karte

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť pri zapojovaní druhho monitora. Mám starší systém takže frčím na VGA. Hlavný monitor mám zapojený na gr. karte a keď zapojím druhý tak sa nič nedialo. tak som v BIOSe povolil použitie int. grafickej karty aj keď je zapojena grafická karta. po spustení PC mi nainštalovalo grafické ovládače ale zároveň mi prestali funguvať tie na normálnu gr. kartu. Druhý monitor stále nejde a v nastaveniach ani nemám možnosť duplikovať alebo rozšítiť pracovnú plochu. Skúšal som párkrát preinštalovať gr. ovládače ale po reštartovaní nefungovali zase. Dakujem za rady.

Zapoj aj druhy monitor do grafickej karty. Napr. cez prevodnik.

Pouzivat 2 grafiky naraz (to co sa snazis) je zalezitost skor pre expertov. Napr. neni jedno ze ktory vbios sa nacital pocas POST, prenastav si v biose boot display adapter na druhy. Vo win si treba potom skontrolovat poriadne ze co je v spravci a jake ovldace to pouziva a snazit sa najst si take ovladace ktore spolu su schopne pracovat. Zavisi to samozrejme aj od vyrobcov, co tajis ale tipujem ze sa snazis o kombinaciu intel s niecim. A ani neni nikde napisane ze u 2 grafik musi ist klonovanie (skor ne). Rozsirena plocha ide.