Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký NB má nejmenší spotřebu wattu?

Dobrý den. Vím že to je možná hloupý dotaz, ale zajímalo by mě jaké nb mají nejmenší spotřebu ve wattech a jestli jsou výkonné?(nemyslím na hry). Jestli máte o tom přehled napište pár tipů. Díky, díky.

PS: Chci to jako další stroj na ,,práci" a nechci aby to moc žralo.

U notebooků je hlavně ten problém, že nejsou stavěné na intenzivní provoz 24/7/365.
I když možná by mělo smysl odkrytovat (vylepšit) chlazení disku, nastavit procesoru natrvalo nějakou malou frekvenci a porozhlednout se po modelu, ktery nemá aktivní chlazení - tzn. má minimum mechanických částí.
Ale toto můžeš samozřejmě napodobit i nějakou pasivně chlazenou sestavou s integrovanou GK, do které muzes pres redukci klidne zapojit i notebookacky maly usporny disk......

Možná na to nejsou stavěné - ale muj neznačkový prestigio vydržel - 3,5 roku, prakticky nonstop. Odešel až před 14ti dny. (teda nevim jestli odešel, ale to co hlasi se mi vubec ale vubec nelibi - vypisy cpu registru, rozhazenej bios...)

Pouzivam nb prakticky nonstop kedze na noc ho nevypinam. Do usperneho rezimu ide len ked sa presuvam niekam do terenu. U mna boli bezne 30-50 dnove uptimy. Nb menim asi kazdy rok, ale len kvoli baterke. Inak si myslim, ze teplotnu zataz zvladaju v pohode.

Potvrzuju - u nás jedou notebooky taky nonstop 24/7/365.
FSC Amilo je zapnutý už čtyři roky (s jednou dvoudenní přestávkou na stěhování).
Levný Acer je zapnutý zatím jen necelý rok.
A Toshibu M400 občas uspávám (ale jen proto, že ji berou s sebou).
Žádný z nich si zatím nestěžoval.

Tak to díky za odpovědi, to jste mě potěšili že to ty nb vydrží. A jen dodám když by odešel do dvou let, myslím tím že by se opotřeboval, tak by se dal reklamovat, ne? Však to byla chyba hardwaru že to nevydržela a né moje chyba že jsem to používal. Jestli se mýlím opravte mě.

PS: A prodlouží životnost nb takové to chlazení větráčkama zespodu? Nebo to nemá žádný efekt?

Z Prahy nejsem, a nepsal jsem že to půjdu reklamovat za dva roky a déle, ale kdyby se to pos..lo dřív, myslel jsem do těch dvou let.
A jak poznám špatné od dobrých? Ano, cena, ale co třeba u levnějších(moc nevýkonných) nebo v akcích. Tak ty by taky potřebovali podložky z větráky? Nebo to je i ve značkách?

Myslím, že jestli přestane fungovat během záruční lhůty, není důvod, proč by neměli reklamaci uznat.

Co se týče chlazení - my to doma řešíme tak, že když jedeme pryč (nebo jdeme spát) a notebooky zrovna leží na něčem měkkém (na gauči, na peřinách), otočíme je pro jistotu vzhůru nohama, aby se jim lépe dýchalo.