Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC sestava do 6000kč

Ahoj. Potřebuji radu od profiku co se orientuji v pc komponetech. Chtěl bych si poskládat počitač do 6000kč , hry nehraji takže pouze na přehravani videi prohliženi fotek a webu a na běžnou kancelařskou praci, monitor mam takže potřebuji jen bednu, cpu nevim jestli od intelu nebo amd jestli s integrovanou gpu nebo bez, zakladni desku nevim od jakeho vyrobce, dale bych chtěl ssd disk 120gb ale nevim jakou koupit značku nebo je to jedno ramku 2x4gb zeppelin nebo jinou značku a nebo rovnou 8gb ? a zdroj tak 300w, předem moc děkuji

- Proč do toho tahat HRY, nejsou jen hry které používají grafickou paměť (nebo vypocet poligonu).
- Rozdil vykonu u Single a Dual v grafickém výkonu tam zkratka je, at APU od AMD, nebo IGP, protože ta "šírka pásma" určuje šírka pásma grafické pameti = 2x tolik, určitě graficky iCHip na 800MHz nepodá stejný vykon jak iCHip na 1600MHz.
(určitě doma nějaký intelacké CPU máš, tak to zkus uvidíš, jednu ramku snad vytáhnou dokážeš, někde to může byt 5%, v jiných případech klidně az 35% tak proc tam rvát za každou cenu Single ktery o proti Dual neni prakticky v ničem výhodou, navíc v těchto případech PCs, je každá výhra nějakého výkonu navíc docela obtížná tak proč ji házet klacky pod nohy)
PS : Dual nemusí byt hned jen 8+8, ale i 2+2.

tech desítek % se smrskne na nejakých 25% procent g.výkonu

- Pro mě 25-30-40 je uz několik desitek promiň.