Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade PC

Dobrý den,
již delší dobu uvažuji o upgradování počítače vzhledem k pomalejším komponentům, které zpomalují ostatní. Nejradši bych koupil nový CPU (herní), ale na můj socket (1155) se již nevyrábí. Kromě toho bych chtěl taky DDR4 RAM (8/16 GB) a na to by už byla potřeba i nová základní deska. Tak se ptám, zda byste mi nemohli něco doporučit (tak, aby vše stálo do 11 000). jak by to bylo s Windows? Musel bych je koupit znovu nebo by se daly domluvou přesunout na novou MB?

Stávající komponenty:

CPU - Intel i3-2120 3,3GHz
GPU - AMD Radeon RX 480 (MSI)
PSU - Seasonic 620W
MB - MSI B75MA-P45
RAM - DDR3 4x2GB
FullHD monitor.
SSD (240GB), HDD(1000GB)

Brzda je ten 6 let starej procesor, takže jak se ti radí, musíš jít do nové desky, cpu a ramek. Takže si připrav tak 13000kč.
Pokud budeš myslet trošku logicky, na ten socket se dá sehnat lepší procesor (použitý). Káčková i7 nebo i5. Ve hrách se dostaneš skoro na to samé, přechodíš tohle blbé období drahých komponentů a ušetříš prachy.

Kácková i7 nebo i5.

- Zakoupit K (pro Unlock/OC) by pro tu desku byly prakticky nevyužitelné (jěstě k tomu na nějakých pěti mofsetech L1R1), na UPGRD na tento typ desek bych spíš doporučil osadit, koupit procesor typu Intel XEON nejlépe z nějkých odstavených serveru které se prodavaji na nahradni dily..

- Težko říct uvidite, globálně po změně HW (zakladni desky) se obvykle dělá čistá instalace, musíte to s Windows 10 zkusit, je mozné že se vám OS spustí tak jak je možné že budete mít modrou obrazovku BSOD, ale instalaci nových ovladačů na váš nový HW se nevyhnete.

- Jen 'OSOBNĚ' bych si udelal DPack novych ovladacu a pak pres PowerShell asi porovnal verzi/drivery meho paku a driveru na PC, kde ty rozdilné bych nechal ulozit do moje_zvolene a nasledovne bych je smazal :
(jenze pak jsou i registry, drivery co nemusle byt porovnané etc)

$x=Get-WmiObject Win32_PnPSignedDriver -filter [$moje_zvolene]
$x.delete()

- Jak pise KAREL, reste to po krocich.
- Ale proc to delat slozite, kdyz to jde jednoduse :
1) Zalohha
2) Nova instalace
3) Rekuperace
(dnes uz ty SSD zvladnou instalacku do 5minut, doba 30-40Min XP je uz minulosti)