Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Prve spustenie noveho NTB

Zdravim,

Dnes som si zakupil novy NTB (ASUS F556UQ), dal som ho na nabijacku 1x zapol, nastavil jazyk, casove pasmo... nasledne vybehla obrazovka s dalsimi nastaveniami a s moznostou expresneho nastavenia (cize nemusim vsetko rucne vyklikavat ale vsetko sa nastavi ,,defaultne"), lenze uz 6 hodin je NTB v rovnakom stave: modra obrazovka s nadpisom : ,,Moment" a kruziacim logom ...

Nebude NTB chybny ? Je mozne aby prve spustenie trvalo uz 6 hodin a stale nic ?

Dakujem za odpoved

Nečeká to na pozadí na nějakou odpověď ? Je už funkční připojení k internetu ? Pokud by jsi to (násilně) vypnul podržením zapínacího tl.cca 5 sec. nic tím nepokazíš,půjde to znova,nebo spustíš recovery. To expresní nastavení nepoužívej,zakaž vše,co odkazuje na server MS.

Tu je ten pes zakopaný! Pri expresnom nastavení (Quick setup) totiž sa pripája na server M$, pretože ako OEM verzia ti následne pri pokračovaní inštalácie zavedie SN a server overí kľúč a aktivuje systém.
Takže po dokončení inštalácie už bude Win aktivovaný.

asus jako ostatní výrobci ntb ten krám vybavuje spoustou vlastního automaticky spouštěného bloatware (česky: kriplware).
ten nemá při prvním spuštění nic lepšího na práci než se připojit na internet a běžet bonzovat k asusu.
je to velmi chytrý sw, takže asusí instalace bez připojení na net zkolabuje.

co s tím:
- pro kontrolu spouštěcích míst ms autoruns -> záložky: logon (po spuštění), services (služby), scheduled tasks (naplánované úlohy).
- pro kontrolu procesů v paměti process explorer.

najít zbytečné asusí hnoje a zakázat spouštění, nebo definitivně odinstalovat.