Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdelenie SSD

Dobrý večer,

Môžem na novom NTB v ktorom je 256GB SSD disk s WIN 10 a iba jedným oddielom C vytvoriť ešte teraz jednu novú particiu o veľkosti 50 GB ? Mám už nainštalované v NTB aj nejaké programy. Pozeral som spravcu diskov a je tam možnosť, keď pravým tlačidlom myši kliknem na C zmenšiť zväzok. Môžem takto vytvoriť nový zväzok ? Nemôže sa niečo stať s operačným systémom, kedže budem uberať zo zväzku kde je nainštalovaný ?

Za odpoveď vopred Ďakujem.

já dělím všechny disky. d: používám m.j. pro automatické zálohy systému, které se pak kopírují na síťový disk. zálohy je možné použít pro obnovu, když se něco pos...
zmenšení disku a vytvoření nového oddílu jde. jenom to dělám normálními programy z jejich boot cd (acronis disk director, minitool partition wizard, parted magic) - windows mají dost tupé představy, co jde.
jen tam kde to potřebuju udělat na dálku, oskenuju disk c: na chyby, doinstaluju do windows partition wizard a úpravy oddílu dělám v něm.