Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disk check

Dobré dopoledne, stal se takový nemilý problém.. OS: W7 Při boot upu se spustí disk check (chkdsk /r) a spustí se odpočet. Odpočet trvá pět vteřin (pokus o přeskočení libovolnou klávesou se nezdařil..), ovšem, jakmile odpočet dosáhne "1" celý proces se zastaví a chkdsk se vůbec nestane do další fáze.. takto to trvá než se počítač vypne.. po zapnutí stejný problém.. Vyhrabal jsem live cd s Windows 7 a pokusil se o opravu.. odpovědí mi bylo, že Windows si s tímto nedokáže poradit, načež jsem se rozhodl rezignovat na svá data a pokusil se o novou, čistou kopii W7. Ovšem, vždy se objeví problém a to ten, že můj monitor při zcela náhodných okolnostech vypne (no signal detected) i když předtím (a i po odpojení od zdroje, následném zapnutí počítače funguje). Počítač se tedy po chvíli sám uvede do režimu spánku, ať už na něm probíhá jakákoli operace. Tudíž nejsem schopen instalaci nové kopie W7 dokončit. Veškeré ostatní možnosti troubleshootu byly bez výsledku. Všechny kabely jsem odpojil a připojil, taktéž beze změny. Ocením jakoukoli radu, díky :)

nabootovat z "live win" (hirens boot cd, instalační dvd windows) a ze správy disků nebo z příkazového řádku spustit kontrolu disku.
žádné 'opravy windows", to je nesmysl.

memtest za 10 minut je divný, to tak možná s 512mb ram. opravdu proběhne celý cyklus a pokračuje dál, nebo to samo skončí?

pod tím hirensem (nebo po přidání disku do jiného pc) by šel spustit crystaldiskinfo, co to hlásí za chyby.