Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem (ne)pristupnost dat

ahoj vsem,

chtel bych se, pro uvod alespon teoreticky, zeptat na nasledujici.

pro svoje poznamky a kalendar dosud pouzivam klasicky papirovy diar. semtam zacinam pocitovat potrebu, ze by bylo dobre mit je v elektronicke podobe napriklad v chytrem telefonu nebo tabletu a moci to kombinovat s pristupem k netu. a pritom s sebou nosit prave jen to chytre zarizeni. presto ale vnimam, ze jakmile neco napisu do poznamek v mobilu, uz to neni jen moje. kazda aplikace chce ruzna opravneni, kdekdo se pres bluetooth pripoji k cemukoli. vsude samy cloud.. proto se chci alespon teoreticky zeptat, zda je v dnesni dobe mozne mit ve svem mobilu nebo tabletu misto, ktere bude jen moje? a ted nemyslim cleny rodiny a pod, ale nechtene pristupy. snad sem to podal smysluplne.

diky za vase nazory

Samsung napríklad používa zabezpečený priestor Knox. Ale ak sa na to pozeráš takto, tak zabezpečené nie je nič. V každom telefóne beží množstvo rôznych "aplikácií" o ktorých ani netušíš. Takže z praktického pohľadu môžeš kľudne používať trebárs aj gúgl kalendár, alebo ten papier ako doteraz. Alebo si to proste vyskúšaj, či to vôbec bude pre teba užitočné.

Tvoje poznamky nikoho na svete nezaujimaju.
A ak nahodou ano tak len z jedineho dovodu - aby ti zobrazil k tomu adekvatnu reklamu, co ta ma tesit.
Za normalnych okolnosti ale tusim normalna app nema pristup k datam inej app, ktore nie su v user priestore ale v app priestore.
Mozes si aj naprogramovat svoju app ktora bude mat cosi kdesi sifrovane a len ty budes vediet jak to je sifrovane.
Moc riesis nezmysly.
Tip: Namiesto pisania poznamok si rovno veci vyfot, je to rychlejsie.

popravde receno, je mi jedno, jestli moje poznamky nikoho na svete zajimaji. ale vadi mi, ze je skenuji kdejake enginy, aby mi udelaly radost reklamou. vadi mi ten princip a proto jsem se zeptal. nerekl bych ze resim nesmysly, ale ze to ukladani vsech dat a tezeni informaci a jejich spojovani je daleko za carou.