Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosil bych názor na tento budget PC

Prosil bych o váš odborný posudek na následující sestavu určenou hlavně pro hraní, mohl by být přítomen takzvaný bottleneck?
Popřípade hodnotu téhle sestavy?

Motherboard: ASRock FM2A68M-DG3+
Procesor : AMD Athlon X4 840
Grafika :AMD Radeon R9 270x
Chlazení :Cooler Master MasterLiquid Lite 120
Ram :4GB
SSD :120gb na windows a aplikace
HDD :1000gb na vše ostatní/ hry
Windows 7 Ultimate

To SSD na systém a základní programy stačí, nepíše že ho chce na hry, ty se logicky spíše instalují na HDD, některé nenáročné hry, které hraje často v pohodě na SSD dá.
Já měl na 120gb SSD Win 10, Overwatch i CS:go a další programy, jako skype, chrome atd.

R9 270X je i dnes furt v pohodě karta, sice nepočítej s tím, že pojedeš nové Ačkové hry na ultra, ale postačí ti na všechny Esport hry ve FHD a vysoké nastavení. Je o kus slabší jako GTX 960, což i dnes na většinu her stačí.
Ten procesor taky není k zahození.

M-Pol: Ty by jsi taky každej tři roky starej kompl hodil z okna a rovnou do popelnice, ten kompl je dost solidní, zkus se podívat co se prodává v bazarech nebo na aukru za cenu kolem 3000kč, to jsou počítače kde sotva jede Youtube.
Pro tazatele, osaď to ještě větší ramkou, přepastuj procesor i gpu, a pojedeš ještě pár let v pohodě pařby.

Jak jsem psal, hry jako Overwatch, CS:go, Dota 2 apod esport hry. naprosto bez problémů ve FHD a vysoké FPS. Na nové náročnější hry co vyjdou, to bude s kompromisama, počítej s FHD, ale low/medium nastavní pro zachování přijatelného fps.

Jinak pokud ten kompl můžeš mít do 7000 tak rozhodně nic lepšího neseženeš za tu cenu, pokud ano ať někdo ukáže.

Vážně si myslíš. že potřebuji čučet na nějaké "vetešnictví" abych věděl co jsou lidé za ojeté krámy ochotny vypláznout?
Už když byl ten "slepenec" nový tak zanic nestál, tedy mimo g.karty.
Kancl deska, mizerný uřvaný vodník o zdroji ani písmeno, to je otázka času nežli seto vysype, výkon je tak na úrovni dnešních multimediálních PC a k hernímu stroji nižší třídy se přibližuje tak tak.
Pokud někomu doporučíš, že sedm tisíc je bezva cena, tvoje věc, ale ode mě to nečekej. Osobně bych to daroval na dožití nějakému chudému pionýrovi, prodávat bych se to styděl.

Však říkám, v tvém případě rovnou hodit z okna do popelnice, ale zkus prosím vyjít vstříc a slož do 7000kč komplet sestavu se vším všudy.
Protože ne každej má doma polovinu komponentů, aby si dokoupil jen pár věcí a valil pařit. Sám už napsal, že to měl za 4000kč ještě s GTA V ceně a už vesele hraje bez problémů.

Jinak máš pravdu, dnes si koupíš GT 1030 s pentium G4600, což je multimediální, kancelářský pc, je to spolehlivější a občas i výkonější než ty rádoby herní notebooky za 20 000kč.

@franker9 Doporučím ti ještě, zkontrolovat teploty v zátěži a dát si práci přepastovat procesor a gpu, není to nic těžkého, návod si jistě dohledáš.