Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno padá systém?

Dobrý den, při hraní fps hry mě zničeho nic zhasne monitor a větráky na gpu hučí jak o život, následně musím resetovat natvrdo a to se mě nelíbí...díval jsem se během hraní na teploty a vše ok akorát gpu 58 C, větrák jel při hraní na 48% takže nechápu o co jde. Nevím kde se zjištují detaily o zdroji, je možné že ten to vypíná?? Nebo dochází k nějakému problému mezi kartou a monitorem?
Moje sestava je tato: Corsair RMx Series RM550x 550W, Gainward GeForce GTX 1060, 6GB GDDR5, Intel Core i5-4460, GIGABYTE GA-H97-HD3 - Intel H97, AOC I2481FXH - LED monitor 24", Kingston HyperX Fury Red 8GB DDR3 1600, Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP, Chlazení je toto: Arctic Freezer i11, Arctic Fan F9, Arctic Fan F12
Hraju BF1 na ultra detaily, je fakt že vzadní části u zdroje je poznat velké teplo jen přiložením ruky, ale fakt nechápu proč rovnou padá pc, možná někde něco nastavit či přikoupit větráčky?

Takže jsem sundal bočnici a teplota byla v pohodě, akorát gpu zase nad 50 stupňů, po chvíli hraní mě to opět vypadlo, probíhá to takovým způsobem že se vypne monitor a větráčky na gpu jedou na max nebo co, děsně to hučí jakoby to byl nouzový režim.. Nevíte někdo jak se zjistí co se stalo? nějaké chybové hlášení zpětně? nebo změnit nastavení někde?

Ahoj, díky za reakci, před chvílí mě to zhaslo při sledování tv, zajímavé je, že zvuková stopa normálně pokračovala, ale monitor se odpojil, při pokusu ho znovu zapnout na něm vyskočila hláška není signál, musel jsem resetovat pc a po té vše zase najelo..
Tvé rady si vážím, ale nevím jak to myslíš s tím zapojením zdroje, přiznám se že tento nový zdroj mě zapojil kamarád, ale pokusím se zjistit jak to má být správně. A ty paměti otestuju jak prosím tě?
To napětí by mělo být jaké? Bohužel ničemu nerozumím, ale chci to nějak vyřešit.

Kingston HyperX Fury Red 8GB DDR3 1600, Kingston HyperX Beast 8GB (2x4GB) DDR3 1600 XMP

to je 1x8gb + 2x4gb, nebo 2+2 páry?

v bedně je větráků dost, další netřeba.

memtest: nabootuješ, necháš běžet. cosi mají kdesi i windows v sobě, jde to najít v helpu.

napájení: v biosu - stránka power cosi - bude výpis napětí. možná to samé ukáže i program hwmonitor.