Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem routre IPv6

zdravim,

tato otazka je len kvoli pripadnemu buducemu nakupu nejakeho routera, ktory podporuje aj IPv6:

Neviete, ci uz sa predavaju nejake lacne domace krabicky (routre, wifi-routre), ktore maju dobru podporu aj IPv6,

pripadne krabicky, kde sa da napchat "lubovolny" linux os (t.j. tym je zarucena aj funkcna podpora IPv6)

?

nehori to, len ako perspektiva do buducnosti, ked nas budu tlacit do IPv6 adries, diky.

diky za navrhnute routre, vyzeraju zaujimavo beer.gif

uz len treba pockat, snad pojdu aj viac dole s cenou, inak super.

(sucasna cena: 2789 Sk s DPH
http://novypocitac.sk/wifi-access-pointy/asus-wl-60 0g-adsl2-wifi-router-switch-usb
)

Ta cena je asi dana aj tym, ze su tam USB pre zdielanie tlac/ext-hdd) a je to aspon akasi znacka
a dokaze to prijat nejaku linux distr.

este podotazka: ten router dokaze podporovat IPv6 aj bez dodatocnej linux distr.?

vdaka

Na znizenie ceny by som moc necakal. Nemyslim si, ze konkretne za wl-600g by bolo necelych 3.000,-Sk s dovozom do domu vela. Prave naopak, je to all-in-one zariadenie s 2xUSB, 4xLAN, FTP serverik, printserver, wifi router s podporou ADSL a vykonnym HW. Prave kvoli vykonnemu HW na nom moze ficat linux distro open a X-WRT, ktore doda Asusu ten spravny smrnc a funcie naviac (pre mna najuzitocnejsia -> Torrent client s kombinaciou NAS boxu => torrenty taham a zdielam aj bez zapnuteho PC ;-)).

edit// sakra, skoro som zabudol na to "najdolezitejsie", seststovka mi desginovo krasne ladi so switchom ASUS GigaX 1008B. :-p

jasne, je to super router, tie peniaze by sa casom snad vratili za nutnu neskorsiu kupu ineho routera,

len to nie je pre mna, a tam je predstava okolo 1000 SK s DPH :-)

ok, aspon ja ked si budem kupovat, budem vediet po com sa obzriet. Dik. :beer:

sorry, ze skacem do Vasej debaty, len ma tiez zaujal basnicky vyraz 'perimetr/perimeter', tak som mrkol na prispevky od JR a vysli mi z toho 2 veci :-D ...

t.j.

1) perimetr =cca= gateway (brana, router, firewall,..)

2) ze nie je ciste riesenie spajat 'perimetr' s dalsimi sluzbami (FTP,SHARE, ..)
(t.j. kazda dalsia sluzba dava sancu vyuzit niektore diery danych sluzieb)

ja len tolko, uz koncim k teme :puff: