Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové komponenty

Zdravím, předem se omlouvám pokud nepodám dostatek informací, ale nejsem zrovna expert přes počítačové komponenty, ale hry si zahraju rád. Můj současný pc už nezvládá nejnovější hry a taky mi zádadně odešel procesor takže tam mám staré amd. Vzhledem ne k velkým finančním prostředkům uvažuji jestli by nestačilo dokoupit jen novy prosesor a grafickou kartu a chci se vás zeptat co si o tom myslíte a jaké by jste doporučily. Moje současné komponenty: Ram- Kingston HyperX Beast 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9 XMP.... Zák. deska- ASUS M5A97 R2.0.... Grafika- Sapphire HD 7870... Zdroj by měl být v pohodě ten byl před rokem vyměněn a pevný disk bych si také chtěl ponechat. Celkem bych byl ochoten investovat 10-11 tisíc podle toho co bych musel dokoupit všechno.. děkuji za rady

- Jen dle mého je na tom nejhure CPU tak jako zakladní deska kterou bych UPGRD jako první, než zakupovat grafickou kartu.
- Jako základ, poměr nějak nezpaplatit moc a mít neco co bude chvily držet krok "hry + multimédia", bych zvolil AMD R5 1500X + 2x4Gb RAM DDR4 (zdroj mate snad plně funkční a dostačující)

Zakladni deska : MSI Mortar B350
2 149,- :RAM : Kingston 8GB KIT DDR4 2666MHz CL15
CPU : Ryzen 5 1500X
(POSTATNE VYKONEJSI Ryzen 1600 stoji jen o 600Kc vic :i:)

- Nejde ani tak o vaši základní desku jak vaše CPU, když si vemu i kdyby jste měl FX 8370, lepší grafická karta jak R9 380 nebo RX xx k ni osadit nemá cenu.
- Takle bute mít nachystaný kvalitní základ a grafickou kartu dokoupíte okolo listopadu po prudkém snížení cen rady RX kde v cene by jste měl tak na RX 550 která neni tak výkoná ják vaše dosavadní 7870.