Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NAS upgrade

Chystam upgrade svojho NAS. Mam stary Netgear Readynas Duo a ten uz rychlostne nestaci a pri prehravani videi z velkym datovym tokom niekedy proste nestiha.
Mam v nom dva 2TB disky ktore mi ale zatial kapacitne v pohode stacia.
Problem je v tom, ze novy nas ktory sa chystam kupit (asi qnap ts-251) nema tie disky ktore mam v starom NASe v zozname kompatibilnych diskov.
Znamena to, ze ich nemozem pouzit, alebo ich len proste v qnap nemaju otestovane (podla mna preto, lebo su starsie) a tak negarantuju ze pojdu 100%?
Myslite ze ak by som ich pouzil moze nastat nejaky problem a radsej to nemam ani skusat a zohnat si nieco nove?

A este jedna otazka (pre pripad ze tie stare disky pouzit mozem).
Predstavujem si to asi tak, ze vyberiem zo stareho NASu jeden disk, vopcham do noveho, tam disk sformatujem, prekopirujem data zo stareho NASu do noveho (po sieti) a potom vyberiem zo stareho aj druhy disk a dam do noveho a spravim mirror (v starom aj novom je/bude RAID 1). Bude to tak OK, alebo odporucate nejaky iny sposob (zalohu NASu urobenu mam na este jednom externom disku).

No moj ReadyNas Duo je urcite pomalsi ako tvoj :-).
Mam tam hromadu videi vo formate DV (stiahnute zo starych 8mm pasok z kamery) a tam je ten datovy tok dost vysoky. To NAS este akotak zvlada, ale akonahle niekto si pozrie len nejaku forografiu co je na NASe, alebo si chce stiahnut nejaky subor a pod tak uz nestiha. Je mi jasne ze ak by som vsetky tie videa prekonvertoval do nejakeho ineho formatu tak by sa dany problem vyriesil, ale mam ich skutocne dost...

V tom případě ti SILNĚ doporučuji nejprve otestovat, zda není problém v síti. Pokud máš jen 100Mbit (FastEthernet, alias FE), je maximální možná rychlost na jednom portu (tedy i NASu) necelých 10 MB/s při "Raw" přenosu (např. FTP). U složitějších protokolů bude vyšší režie a reálně se přes úhrn cca 8MB/s nedostaneš. A to už může dělat při simultánní práci z více hostitelů problém, krátkodobě se při 2 PC můžeš dostat i na 2-4 MB/s, a to je u některých videí a přehrávačů už málo.

Tak jako tak, gigový switch budeš potřebovat i pro nový NAS, takže bych začal s ním. Třeba zjistíš, že starý NAS nebyl žábou na prameni. :-)