Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GK problém

Cus,
mam zrejme problém s GK, v minulosti se mi stavalo treba pri hrani her, ze se obraz stal pruhovanej, jako na TV kanalu kdyz nic nedavaj a musek jsem pc restartovat. No dneska se mi to stalo z ničeho nic, byl jsem v clientu z lolka a najednou bíla obrazovka a slus. Restartoval jsem pc, ale nic.. monitor hlasi signal not detected... zkousel jsem prohodit gk na motherboardu, swapnout ramky , ale nic. Nevi nekdo co s tim muze bejt? Pokud to bude GK tak je to v pici protoze uz je po zaruce... pc je starej asi 4 roky

- To vypadá na připálení napájení GK (klasiky ERR VRAM), jestli nejde na jiném PC, je bohužel mimo servis (navždy)
(vidíte na grafické kartě nějakou nafouklou součástku ? Vrch kondiku, ten křížek musí byt nepoškozený :!:)

Příklad nafouklé čepičky :
[79542-nafoukly-kondik-jpg]
- Druhým viníkem může být popřípadě zdroj.
PS : Nic vám nebraní zkusit 2e PCIexpress slot k vyloučení chyby ze strany "Sbridge"
(presnější informace dostanete jedině vlastním změřením přímo na grafické kartě, osciloskop, nebo pomocí analizy přes "remote.service" z druhého PC viz "WRS")

- Jestli máte iGP/APU (integrovany graficky chip) tak se připojte na jeho OUT/Výstup, uvidíte co vam OS nebo BIOS zobrazí za informace o ID které čte z PCIexpress.
- Máte jiné PC po ruce ? Pokusíme se připojit do vašeho PC nadálku (dle aktivovanych sluzeb na poskozeném PC) a provést HW analyzu, necháme si vypsat critical error raport/event před poškozením.
(Poškozené PC musí byt připojeneno v LOCAL a počítače musí být ve stejné síti :i:)

- Na tom druhém PC, spustte příkazový řádek dvojstiskem WIN + R a vložte/napište :

mstsc.exe

- Timto příkazem vam vyskočí okenko k přihlašení k druhému PC.
[01-vzdalena_plocha_windows.jpg]
1) Zadejte jméno PC nebo jeho IP adresu
2) Jméno uzivatele (jméno pod kterým se přihlašujete)

Pomoci Powershell :
(PowerShell spustit jako 'SPRAVCE' :!:)

- Opět přes mstsc.exe prikazem :

mstsc.exe /v:<IP adresa vzdaleného PC, nebo jmeno>

- Nebo (i s nastavenim velikosti) :

mstsc.exe /v:<hôte-distant> /w:sirka /h:vyska

(jestli připojeni nefunguje, není povoleno na vzdaleném PC, ale k tomu se dostaneme později)

Ja uz jsem z toho zoufalej, druhy pc uz zrejme odesel do vecnych lovišť , protoze jjsrm ho zapl po 4 letech a ani se nedostanu do Windows..
Lze to i pres notebook?
V podstatě touto metodou se zjistí problem a ten se pak vyresi?
Kdyz zapnu pc tak se rozjedou větráčky vsechno, alr neslysim uvítání windows. Po zmáčknutí power tlačítka se okamzite vypne.

- Nerozumím co vám jede a nejede, jetli máte druhé PC tak zkuste tu grafickou kartu na něm, jestli nepojede, tak odpověd je jednoznacná, graficka karta nejede.
(skontrojte i pridavné napajeni které tu grafickou karu napají, jestli tedy na to PINs ma)

Kdyz zapnu pc tak se rozjedou větráčky vsechno, alr neslysim uvítání windows. Po zmáčknutí power tlačítka se okamzite vypne.

- Typl bych, ze na obrazovce bude napsné BIOS byl obnoven a že máte zmáčknou co já vím F11 pro vstup do BIOS nebo ENTER pro pokračovani, ale jen to typuji.
(způsobit to muže kupříkladu baterie CMOS, která je vybitá)

Tak jsem do počítače vlozil starou GK a obraz jede, takze mam asi odpoved jasnou, ze? Tvl... grafika za 5 tisic a je v pici.

Jinak me to hodilo do Biosu, delat s tim neco uz asi nejde, ze?

Muzu pouzivat tu starou? I kdyz mam pocit ze se uvaří ta karta po chvíli

Popr jakou mam koupit, predtim jsem mel Vapor X r9 270
Zakladni deska je msi h77ma-g43