Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vyšší teplota grafiky +-20 idle

Zdravim. Měl bych otázku zda by někdo nevěděl co by mohlo být příčinou mého problému. Ted se mi z ničeho nic začla grafická karta pohybovat v idle okolo 50-60 stupňů což mi přijde hodně a když je to takhle kolem těchto teplot tak i jemně píská (předpokládám že kondíky). Při zátěži je pak maximálně na 70-75. Zkusil jsem reinstalnout drivery. Smazal staré nainstaloval nové a vše ok teplota idle 30 stupňů. Druhý den zas 60. Tak jsem zkusil drivery z června ( dvě verze zpět) a zas to jeden den běželo v pohodě. Průtok vzduchu v case bych řekl že je dostatečný. Dva 140 ventilátory vpředu (přívod vzduchu do case) a jeden 140 vzadu a 140 jeden nahoře (vývod vzduchu z case). Někde jsem se dočetl že by mohl být problém s voltáží u napájení. Tam jsou hodnoty v pořádku. Je mi divné že při přeinstalu driveru to chivlku jde v poho a pak po nějaké hodince to zas takhle blbne. moje karta je Asus GTX 1070 dual OC. Není overclocknutá nic, tovární nastavení.

Upřímě nevim proč mě to netrklo hned do hlavy zkusit pořádně project počítač na tyhle potvory :D. Ted to jede v loadu na krasnejch 45 C. Tak uvidíme dlouhodobě. Jinak já v počítači nemam víceméně nic moc. A když už tak jsou to vetšinou originál věci. Z pirátskejch let jsem už vyrostl :D. Jinak díky za radu. uvidíme jak to bude výhledově