Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem McAfee

Dobrý den, pořidil jsem si nový notas s OS win 10 (home) a po spuštěni jsem zjistil, že je zde už antivir McAfee life security, ale zatím nenainstalovaný. Chci jej odinstalovat a nahrát jiný. Dokud není nainstalovaný, tak jej snad bude lehčí smazat. Koukal jsem ale, že kolikrát nestačí pouze odebrat program v ovladacich panelech.

Toto tedy zkusim jako prvni vec, dale jsem pak našel nějakou utilitu od mcafee MCPR https://service.mcafee.com/webcenter/portal/cp/home/... !1843843069!-930056727?locale=cs-CZ&articleId=TS101331&_afrLoop=62632763115072#!%40%40%3F_afrLoop%3D62632763115072%26articleId%3DTS101331%26centerWidth%3D100%2525%26leftWidth%3D0%2525%26locale%3Dcs-CZ%26rightWidth%3D0%2525%26showFooter%3Dfalse%26showHeader%3Dfalse%26_adf.ctrl-state%3Dewcfhenyt_4

- pro kouknuti pouzijte cely odkaz, jinak to vyhodi stranku v AJ, v CJ neni videt kompabilita win 10 jak pisu dale

Koukal, že nepodporuje win 10 (v nabídce jen do win 8.1.) a dle McAfee je psáno, že neaktulni verze může způsobit potíže. Nemám ji tedy použít pro uplne odinstalovani, bude stačit jen odebrání z panelů? + jsem četl, že mohu přijit o licenci když mcafee neaktivuju, ale stejně jsem nazakladal učet k mcafee a tudiž aktivace tedy neni potřebna?

" Pokud byly produkty společnosti McAfee předinstalovány výrobcem počítače, nezapomeňte před odinstalací produktu aktivovat"

Nerozumím ještě teto věci před připadnym použitim toho MCPR v připadě kompability - "Před spuštěním nástroje MCPR je nutné odhlásit předplatné služby Anti-Theft. "

Druhá věc, co jsem si všiml v programech, že je nainstalovana nějaka Intel Security (má stejný logo jako mcafee, akorát to pozadí mi přijde více červené), mám jej též odinstalovat nebo se to smaže samo? Raději se ptám dopředu než abych pak udělal chybu, děkuji za rady.

Vidíš McAffee v seznamu nainstalovaných programů v ovládacích panelech?
Ano - normálně jej z toho seznamu odinstaluj a užívej si svobody.
Ne - normálně jej smaž z disku a užívej si svobody. 8-)

Pokud Ti v tom užívání svobody bude bránit nějaká chyba, která se objeví při odinstalci / smazání, budeme ji řešit, až se objeví.

P.S.: pokud seš takhle předpos*anej z odinstalace každýho programu, raději si do Windows ani nic neinstaluj... ;-)

Smazal nebo odinstaloval? To je rozdíl!

Proč pořád chceš použít nějakou utlitu? Pokud se Ti při odinstalaci (doufám, že jsi McAffee opravdu odinstaloval a ne jen smazal z disku) neobjevila žádná chyba, nic takovýho nepotřebuješ.

Intel Security také normálně odinstaluj. Fakt nechápu, co řešíš...

Zbytky na disku ničemu nevadí, můžeš to popřípadě i smazat ručně. Zbytky po sobě nechávají i jiné programy. Uvědom si, že při instalaci se zkopírují soubory, o nichž instalátor ví. Pak ten program spustíš a on si může vytvořit řadu dalších souborů (konfigurace, dočasné soubory, ...), o nichž už samozřejmě instalátor neví. A když pak dáš odinstalaci, tyhle vytvořené soubory tam zůstanou. Ale opravdu ničemu nevadí.
Hlavně se podívej, jestli McAffee není aktivní, jestli se nespouští automaticky po startu či není v naplánovaných úlohách, pak by ta odstraňovací utilita měla smysl.

Ano ale MS Autoruns umí zobrazit úplně všechny místa, kde se může automaticky spouštěný program ukrývat (služby, naplánované úlohy, ovladače, doplňky, ...). Je ovšem určen pro pokročilé a zkušené uživatele! Tobě bude stačit to, co je ve Windows - stiskni CTRL+SHIFT+ESC, přejdi na záložku Po spuštění.

Ještě jednou zopakuji - fakt nevím, co tady už pár dní řešíš.