Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FTP Server za pomoci směrování portů

zdravim všechny, chci rozjet doma ftp server, problém je v tom, že já nemám veřejnou IP, veřejná IP je až o dva routery dál (je veřejná IP, ta jde k našemu poskytovateli, ten má nás něco jako domácí síť, ale směruje ke mě jeden port, a pak tu mám ještě já domácí síť a ten port směruju ke mě na PC). Zkoušeli sme to rozjet přes Cesar FTP ale nějak se tomu nechce, nastavili sme to na ten port, ale když se připojíme na tu veřejnou ip s tim portem, tak to nejde, na lokále to jede v pohodě. Prosím o radu

A premyslal si asi nad tym ako sa ma dostat ftp request zvonku az k serveru? Ftp klient zvonku posle poziadavku na verejnu ip adresu...predpokladam, ze je to nejaky dsl router. Ten router moze obsahovat vlastny ftp server alebo aj nemusi. V kazdom pripade ten router kedze dalej nemas spravene forwardovanie neviem, co s tym packetom a odosle timeoutovu odpoved.
Skus zapojit logiku akoby si vysvetlil packetu, ze sa ma dostat az na ten ftp server.

mno, pokud vim, tak poskytovatel tam má router a směruje ke mě jeden port (takže pokud se někdo z veknu připojí na ten port co tam je nastavenej, tak by to mělo jít ke mě, pokud se nemylim), mno a ja tu mam taky router a na něm mám ten port přesměrovanej k sobě na PC. Podlě mě by to tak mělo fungovat ne? Když tomu serveru u mě nastavim na kterym portu by měl komunikovat. Takže každej kdo se připoji z venku na ten port by se měl dostat až ke mě. Takhle si to myslim.

I kdybych chtěl, tak nevím:
- zda chceš používat aktivní nebo pasivní režim
- zda tví klienti jsou za NATem nebo ne (anebo zda mají NATující router s FTP conntrackem, na což se ovšem nelze spoléhat)
- zda (a jak) tvůj FTP server umí nastavit informace o datovém spojení odesílaném v řídicím spojení, nebo zda umí používat pro datová spojení jen určité sady portů

Chápeš už aspoň, proč ti to nefunguje? Pochopils, jak funguje FTP protokol? Jinak je to totiž opravdu jen ztráta času.

P.S.: "program" na to žádný neexistuje, to je úloha člověka, aby věděl jak program nastavit ;-)

edit: jen zběžně jsem se podíval na toho Cesara a má všechny potřebné volby (záložka IPconfiguration v nastavení serveru) pro nastavení správné funkce pasivního režimu za NATem. Akorát máš forwardnutých málo portů, pokud máš jen jeden.