Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Advanced SystemCare - Co je na tom špatně?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co je špatné na Advanced SystemCare? Pořád jenom slýchám jak je to špatný ale nikdy ne důvod proč.
Když jsem si koupil počítač a na něm Windows 8.1, tak jsem nainstaloval všechny ovladače správnou cestou, ne nějakýma drajvr boosterama.
Nainstaloval jsem koupenou hru. Jela plus mínus na 60 fps.
Po nainstalovaní Advanced SystemCare jsem měl zhruba 80 fps. Výkon PC se znatelně zrychlil i načítáním internetových stránek, ale u her to bylo opravdu poznat.
Nechci tady tvrdit, že je Advanced SystemCare úžasná věc, jenom by mě zajímalo, co je na této aplikaci tak špatného? Nechci si tím nějak "rozhasit" počítač, ale sám prostě vidím, že výkon je opravdu lepší.
Takže předem děkuji :)

Vykon PC je furt stejny.
Si nevies vypnut VSYNC mysou 2 klikmi, ale potrebujes k tomu nejaky advanced rozdrbavac? Vypnuty VSYNC ma ale aj nevyhody (trhanie obrazu pri pohybe vodorovne), preto je to nastavitelne, stejne jak vsetky ostatne nastavenia. Nastavenia si mas nastavovat tak ako potrebujes s tym ze mas vediet preco to tak potrebujes, ked ti to prenastavi nejaky program a nevies co prenastavil, tak sa potom mozes divit ze budes mat nestandardne spravanie veci apod.

(a to nacitanie stranok je furt stejne, akurat mas uz nejake veci v cache prehliadaca apod a win si prestal robit hovadiny na pozadi apod a aj win prefetcher sa za par dni naucil co ma prefetchovat, ne advanced rozdrbavac)

Aha, teďka jenom taková otázka, moc tomu nerozumím,
Je normální, že mi po dohrání hry, nebo jakékoliv věci náročné na grafiku, tak mi začne gk hučet na 100% asi tak 10 sekund a potom zase v pohodě.
Ale nikdy se to nestalo, když jsem něco na pc dělal, jenom když jsem byl na ploše a nic zapnutýho jenom si jdu pro pití po hře atd.

Může to být teda způsobeno advancedem anebo je to normální?

Tak to neviem ale normalni to moc neni, mala by hucat cely cas pocas hrania/zataze, ked ma vyssiu teplotu.
Mozu to sposobovat aj ine programy ktore si tam instaloval na monitoring teplot alebo otacok alebo nejake tunice grafiky. Prip. nejake divne ovladace.
Moze byt ze nieco vytazuje grafiku. Skus si pozret vytazenie grafiky neviem zhlavy ci pomocou GPU-Z ci kde.
Neviem ani co poprenastavuje Advanced care, ja to nepouzivam a vsetko funguje. Mozes si len tak zo srandy skusit nainstalit znova cisty win a ciste ovladace, a nechaj ten win trochu casu napr. par hodin a restart a prve spustenia prehliadaca a programov si nevsimaj, az neskor. A v nastaveniach ovladacov grafiky si vypni VSYNC, alebo AA a AF daj na nizsie apod (Antialiasing a anisotropic filtering) ze kolko budes mat FPS bez toho care.

Dobře, a jak můžu potom správně odinstalovat ty předem pro mě nepotřebné programy, co mi windows nainstaluje sám.
Protože když jsem ten win poprvé nainstaloval, tak tam byli programy na přehrávání videí, na úpravu fotek. Takový to pokki nebo co to je, mccafee.

V cistych windows neni ziaden pokki ani mccafee. To si obnovoval na stav od vyrobcu z recovery, alebo co si tam odkial instaloval?
Programy co tam dal vyrobca notebooku/PC sa daju zvycajne odinstalovat normalne cez ovl.panely-programy. Nejake App od MS (na email apod) sa nedaju normale odstranit ale nicomu nevadia to tam nechaj mozes si nainstalovat svoje prehravace jake chces a nastavit ich ako uprednostnovany program pre danu vec.

Recovery je OK
Po recovery ho nechaj pripadne par minut stat na ploche nech sa ukludni, potom vlez do nastaveni - windows update a stiahni a nainstaluj Windows updaty, potom restart, a tak dokolecka, a ked uz nebudu ziadne updaty tak vlez do ovl.panley.programy a mozes odinstalovavat tie programy od vyrobcu napr. mcaffe antivir a nejake tie ich readery apod. ak ich nechces a nejake 30dnove office apod, vsetko sa da tam odinstalit. PO odinstaleni antiviru restartuj Win, a idealne aj po kazdom odinstalenom programe alebo skupine programov.

ADWCleaner je tom špatný že odstraňuje súbory, ktoré môžu byť niekedy pre správne fungovanie systému dôležité, obsahuje aj rozdrbávač registrov, najlepšia vec ako niečo znefunkčniť (napr. si win po každom restarte nezapamätá rozloženie ikon na ploche). A odstraňovanie cashe a dáta z ram len spomalujú, lebo když zapnete znova tu aplikaci, tak musí úplne odznova ju načitávať, takto by ju už mal načtenú.