Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 10 instalace

Ahoj, mám problém s instalací , vytvořil sem si bootovací flash disk s win 10, v biosu si nastavil boot na usb a pustil pc, najede mi instalace, ale když si mám vybrat na který disk nahrát windows a dát next což dám pc asi min "přemýšlí" a pak to hodí chybu, kterou sem hledal na microsoftu, řešení tak je, ale u step3 se zase zaseknu pac nikde nevidím drive options ... disky jsou oba zformatovane tak nevím kde je problém, jestli dám usb do 2.0 nebo 3.0 nemá vliv a nevím jestli to ma souvislost, ale ssd nejde rozdělit... z flashky uz sem jednou win nainstaloval, ale na ntb, předem dík za rady a přikládám foto

RF6gmfk bios

eh6Q2 bios

nRLgY oznameni při deleni ssd disku, ok

wblmM chyba behem deleni

YDQOp chyba instalace, to je asi nejpodstatnejsi

Chod v tej instalacke do moznosti opravy - prikazovy riadok, spust tam diskpart a v nom
list disk
select disk SPRAVNECISLO
clean
exit
A potom restartni a spust instalaciu. V instalatore nevytvaraj ziaden oddiel len oznac prazdne miesto a stlac NEXT. (ak chces win na cely ten disk)

A predtym v biose daj do poradia bootovania (boot order) aj disk ktory chces bootovat, a preistotu pri instalacii odpoj (alebo v biose zakaz sata kanal) toho dalsieho disku ktory tam mas, ptz win installer je dementny a nahadze boot veci na blby disk.

Dobra jsem ted v praci tak to zitra zkusim az prijedu a budu informovat, musim ten druhy disk zakazat v biosu pac mam pc zablombovany, jinak sem to takhle delal oznacil sem disk a dal next a vylitnula ta chyba, zkusim to este teda pres ten prikazovy radek jak pisete, dekuji za radu

Jj objednal sem pc bez os, protoze mam zakoupen originalni klic a za nahrani win chteji v czc 2500Kc, takze me to prislo zbytecne, nastavil sem boot order viz foto 1 ve fotu 2 mam moznosti, ktere mohu vybrat, ale konkretni disk tam nevidim, ten ssd tk nwm, hledal sem kde se da zakazat ta sata, ale bez uspechu, chyba je stale stejna zvolim ssd, kliknu na next a napise to tu chybu co mam u prvniho prispevku

CCxzu

AR9Ol

Takže ešte NEMÁŠ nainštalovaný na SSD ŽIADNY OS!!!! Tak darmo nastavuješ SSD! Najskôr MUSÍŠ nainštalovať OS na SSD a to buď z USB, alebo z DVD (a podľa toho nastavíš ako prvé bootovanie!). Až sa nainštaluje - POTOM nastavíš bootovanie z SSD (Hard disk), aby sa nepýtalo na prvý, druhý zdroj bootovania, aby prešlo na ten disk.