Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MacBook Pro 13" nebo 15"?

Cau,
planuju kupovat Macbook Pro. Ale porad premyslim jestli vzit 13" (i5 a integrovana grafika) nebo 15" (i7 a 2 grafiky). Na jednu stranu by mi asi stacil ten 13", ale premyslim co kdybych chtel upravit nejaky video co natocim pri jizde na motorce, do jaky miry je schopny napr iMovie pracovat jenom na ty integrovany grafice? Prip. byl by to velkej skok spoustet to iMovie na ty dedikovany grafice u 15"?

Macbook budu samo obcas prenaset, ale zadny kazdodenni prenaseni to nebude, spis jenom obcas na pokec a probrani predstav klientu. Jsem programator, ne grafik, tj to strihani videi / mozna uprava fotek neni priorita. Oba ty Macbooky maji 8GB RAM a 256GB SSD a jsou z roku 2012 (oba za luxusni cenu)

Diky

TiP ~ Ja jsem pred nekolika lety resil neco podobného, v finale jsem koupil NTB (original) pod Windows za mensi cenu bez OS a nahral jsem na neho Hackintosh (Maverick), mel jsem Asus Ultra Book Intel i5 + Nvidia + SSD za polovicni cenu s lepsim vykonem.

iMovie by zvládnout ještě mohla, ale raději bych si koupil něco jiného než tyto ntb. Přece jen je to ntb, který je starý sedm let a tudíž i výkonem je někde jinde než dnešní stroje, ať už od Apple nebo jiných výrobců. :-)
Za tu cenu to sice je výhodné, ale já bych je potom spíše použil jako záložní ntb na zábavu než na nějakou "práci". :-)

PS: Raději se podívej na modely z roku 2013 (a samozřejmě i výše), protože ty jsou na tom pracovně ještě dobře.