Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OC ramek

Zdravím
Měl bych dotaz ohledne taktu na ramkach mam tyto (dole) a moje zakladka zvladne 3200 ale dotaz zni na kolik voltu by se meli nastavit aby to fungovalo kdyz bych se to nataktovalo ze zakladu na 3000Mhz kdyz tedka to jede na 1.2V ? nebo lepe receno nejakou strucnou jednoduchou guidu dekuji
MB: https://www.czc.cz/asus-rog-strix-b350-f-gaming-amd-b350/217009/produkt
RAM: https://www.czc.cz/corsair-vengeance-led-red-16gb-2x8gb-ddr4-3000/194726/produkt

Stručná a jednoduchá rada je nechat paměti fungovat tak, jak mají fungovat. Mají běžet na 3 GHz, rozdíl při nastavení 3,2 bude naprosto nulový všude mimo benchmarky, kde možná přidá pár setin procenta bodů. Moje operační paměti koukám běží na 2,4 GHz a nemám důvod to řešit i když deska umí víc.

Pisu ze voltaz 1,35V
http://www.corsair.com/en-gb/vengeance-led-16gb-2-x-8gb-ddr4-dram-3000mhz-c15-memory-kit-red-led-cmu16gx4m2c3000c15r
tak ked chces tych 3000MHz tak musis nastavit 1,35V, standardne ddr4 napatie je 1,2V takze je to len ojeb od vyrobcu RAM pri zvysenom napati a na tvoje riziko. Mozno bude stacit povolit v biose patricny XMP profil a bios to nastavi, pozri si jake profily maju tie ram moduly v CPU-Z na zalozke SPD.

Ako prve si over v tom CPU-Z na prvej obrazovke ze ta RAM neni pretocena, t.j. ze ide len tych 2100, aby sa vylucilo ze to robi ten pretakt.
Potom treba pozret na webe dosky jaky je posledny buios pre nu, a v biose si pozri jaku mas ty verziu.

Ked je ten display cerny tak potom sa deje co? Zas sa zapne a funguje alebo nefunguje nic alebo co potom funguje?