Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BOSD - Ovladač Grafiky

Ahoj,

mám reinstalovaný notebook. Nainstaloval jsem si nejnovější ovladač grafiky pomocí autodect graphic driver přímo z webu AMD.

Po nainstalování a restartování se nedostanu na plochu, protože po načtení windows se hodí hned BOSD s chybou 0x00000116
Dále tam je: atikmpag.sys

Notebook: ASUS PRO5MT

Budu rád za každou (užitečnou) radu.

Díky

ASUSy radu PRO5MT (A, K - posledné písmeno je len modelové rozlíšenie) - používajú integrovanú grafiku AMD Radeon HD 64xxG (Sumo) - Aida by to vypísala presne + dedikovanú AMD Radeon HD 66xxM. Tento model však už nie je v predaji a zdá sa mi, že ani AMD túto radu grafík už nepodporuje. (Mám PRO5MTA)
Žiaľ na ASUS Support nie sú pre ne ovládače - takže sa musia stiahnuť od AMD pre laptops. Pokiaľ ani tam nebudú - musia sa stiahnuť z iného zdroja. Prípadne skúsiť od AMD toto http://support.amd.com/en-us/download (i keď si to asi už použil - nemuselo nájsť tú správnu).

Mimochodom, pokiaľ si nevykonával preinštalovanie so zmazaním skrytého oddielu - tak ovládače pre svoju/e grafiky sú ešte tam, akurát budeš musieť dať "Opraviť počítač" - predtým odobrať grafiky zo systému (v základnom nastavení aj tak musia zobrazovať vo VGA) - návod ako na to bol v priloženom návode na používanie.