Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Win10 Pro - nespustena planovana uloha po update systemu

Ahoj,

na Win10 Pro sa nespustila naplanovana uloha, ktora bezi normalne pod kontom SYSTEM. Je to stroj, na ktorom nie je ziadna obsluha, proste bezi nonstop 24/7.

Po nalogovani nan som zistil, ze system si pyta odsuhlasit tie prvotne nastavenia ked sa win updatne na novu verziu. Bolo tam tusim tlacidlo "dalej", "vitame vas" atd. Odskrtol som tie prvotne nastavenia (suhlasite atd.). Nasledne sa povodne naplanovana uloha spustila akoby sa nechumelilo. Ak by som sa vsak rucne nenalogoval, zrejme by sa ta uloha nespustila nikdy.

Predpokladam, ze o tri mesiace po dalsej aktualizacii systemu na nove vydanie ma to caka opat. Ak mam raz naplanovanu ulohu na urcity cas, tak ju chcem spustat a nie sa zabavat s prvotnym nastavovanim.

Da sa tomuto spravaniu nejako predist?

Stroj kde neni obsluha nema mat win10 tamagotchi hracku. To vymyslel nejaky dement?
inac take veci sa ani neupdatuju, tam sa skor striktne vyzaduje ze sa nesmie menit vobec nic nikdy ptz za milion korun to niekto zrevizoval a schvalil na nejake kriticke ucely a nesmie sa tam zmenit ani srubka.

Inac ked uz to tak chcete tak si daj do google slova: windows 10 unattended update
ono sa to snazilo uz riesit viac ludi. Necital som ale vysledky neviem jak dopadli.

(.. ale updaty sa daju aj uplne vypnut tipujem ze vypnutim sluzby apod, alebo pomocou nejakeho proxy na LAN a domeny tam davat len svoje schvalene updaty apod)

Diky za odpoved, no nevyzera to moc nadejne, chlapik z MS tiez nic nevymyslel:
windows-10-creators-update-unattended

Inak, nehladaj za tym ziadnu masinu za miliony, je to uplne obycajny dell kupeny s win10 pro. Jedina odlisnost voci beznym strojom je, ze za nim nik nesedi, nema monitor, ma nazdielane nejake priecinky a spusta sa na nom par skriptov cez scheduler.

Ono by tie aktualizacie nicomu nevadili, keby boli robene takym stylom ako povedzme na win 7. Ale stroj stoji u zakaznika niekde v kute, a nie je nik, kto by tam odklikal tie nezmysly po update win. Nakoniec, ani to by nicomu nevadilo, keby sa kvoli tomu nezablokovali tie planovane ulohy v scheduleri...

Ano, to je to co chcem, problem je, ze MS mi to neda.

The Long Term Servicing Branch is available only on Enterprise and Education versions of Windows. Typical users can’t get these versions of Windows — they require a big volume-licensing contract.

Jedna sa o solo pocitace v malych firmach sluziace ako kvazi server. Takze Enterprise alebo Education nepripada do uvahy. Navyse, zakaznici su citlivi na cenu.

Bolo tam nastavene "Current Branch for Business", to ale odlozilo instalaciu o 3 mesiace.

Pokial bude moznost, budem sa vyhybat win10 na tieto ucely, nepojde to vsak asi donekonecna...

Jaj sorry som myslel ze to je aj na PRO. Tak potom na PRO mas len tu druhu moznost, ten biznis branch, tam sa da ale len oneskorit to feature update. Potom asi len hladat ze ako to feature update odstavit nejakym zasahom do sluzieb alebo registry alebo tak, t.j. ne oficialnym sposobom. Googlil by som disable feature update windows 10 pro alebo aj home to bude platit aj pre pro.