Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkompilovaný exe

Dobrý den.
Chtěl bych si přeložit jeden prográmek.
Když ho otevřu v Resource Hacker, tak složka string table je ok.
Složka dialog je však něčím zkompilována a soubory nejdou editovat.
Nevíte jak to rozbalit?
Děkují.

Měl bys zjistit, zda není *exe nějak komprimovaný (UPX apod.), případně jej rozpakovat.
Zda to půjde a bude to fungovat (nebude sedět CRC součet), se nedá odhadnout.

Poslední dobou toho (u novějších programů) RH, eXeScope a podobné utility dokážou zpracovat čím dál míň…

Mám ještě jeden bláznivý nápad. Znáte asi ty programy, které dokáží v změnit atributy gui prvků oken procesů, jde o různé programy blízké programu resource hacker (například změna Labelů, textů, checkboxů, pozicc, průhlednosti,aktivnosti, on-top.). šlo by to nějak udělat touto cestou? Bylo by to složitější, že by daný program musel monitorovat ten program vag-com a realtime dané dialogy přepisovat.

Pokud je tam tolik stringů/dialogů, jako se na těch screenshotech z ResHackeru, tak si tohle nedokážu představit. Takovou podobnou utilitu jsem kdysi používal na odblokování šedé nabídky/příkazu v nějakém programu. Nepamatuji si ani ten program, ani tu utilitu, je to tak 15 let…

Šel bych na to zcela jinak. Nabídkou vývojářům, že to bez nároku na odměnu přeložím, občas se to podaří. Občas i s bonusem (licence zdarma).

L-Core - on ten program je i v češtině.
Program je zdarma.
Ale ten kabl stojí přes 8000 kč
Já ten kabl v Německu koupil za 960 kč
Pokud je ten kabl nelegální, program mi v něm odpalí čip
Proto mam strach vyzkoušet ten orginal český a chci raději počeštit ten muj.
Mam už vše přeloženo, jen bych ještě chtěl ty formulaře.
Zda je nelegální nevím.
Je u toho potištěné CD s ovladačí a instalačka programu.
Žádný krek nebo že bych se musel odpojovat od netu.

Kdyby se tu našel nějaký borec
http://leteckaposta.cz/269281791

Pokud je ten kabl nelegální, program mi v něm odpalí čip

to vypadá na blábol.

jestli jde o komunikaci usb-serial a levné čínské převodníky (v krytce db9) s vykradeným firmwarem z originálních fddi, tam se stalo, že (auto)update ovladačů úmyslně zmrzačil čínským převodníkům adresy na neindetifikovatelné 0000 - a nešlo se tak s nimi domluvit.

do serial komunikací nedělám, snad má někdo přesnější info.