Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mobilní data

Zdravím,dostal jsem firemní simkartou(volání+SMS+data) a jezdím od po-pá po EU s nákladním autem.V ČR mi mobilní data jsou bez problémů (dispečer mi posílá zakázky).Problém nastane při překročení hranice, mám zaplá data,zapnu i datový roaming, vyskočí hláška zda chci datový roaming zapnout že se vystavuji nebezpečí vysokých poplatků, dám ok a když se vrátím zpět tak se mi zobrazí ikonka vykřičníku s nápisem že datové spojení bylo přerušeno.Zkousel jsem restart telefonu,hledal jsem v telefonu zda tam nemám jinej problém ale jelikož nejsem schopen na nic přijít,Zkouším to tady zda by mi někdo neporadil.Predem děkuji za odpovědi.

za normálnych oklností sa na firemných telefonoch internetové dáta dajú používať len v zemi sídla operátora,ktorý poskytol firemné SIM karty...dátové pripojenia pre civilné SIM sú riešené v zahraničí cez zahraničných partnerov operátora alebo zahraničné pobočky toho istého operátora v daných zemiach,pre firemné SIm určené pre bežný pracujúci plebs sú zahraničné internetové dáta obvykle blokované,pokial si to vyslovene nevyžaduje charakter vykonávanej práce,šofér niečo také obvykle nevyhnutne nepotrebuje,to skôr nejaký obchodný zástupca,manager,ktorí posielajú správy,školiace materiály,prezentácie,dotazníky,katalogy,objednávky etc......takže najskôr to bude naozaj blokované mimo CZ,ako tu už bolo spomenuté.....