Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTX 760 > 1050 Ti - aneb to z****é Ethereum

Ahoj,

jelikož to vypadá, že RX 570 je stále vzácnější, než banány za bolševika, tak uvažuju místo ní o 1050 Ti. Má to ale vůbec cenu přecházet z GTX 760? Na netu se se názory hodně liší, někdo ji srovnává přímo se 760, někdo se 770... Nutno podotknout, že 760 chci právě dát do jiného PC, takže to není vlastně běžný upgrade.

Nechci ale čekat třeba další 3 měsíce, než se Ethereum konečně odhodlá klesnout / přestane být těžitelné na GPU. Je situace pořád tak nejasná, nebo se třeba za týden může stát, že se trh začne znovu plnit?

Mám totiž u CZC RX 570 už asi 6 týdnů objednanou a nic... pořád jen průtahy a za 9k z Alzy ani od těch bláznů z bazarů ji fakt kupovat nebudu. Druhý počítač už navíc tu 760 docela potřebuje, takže delší čekání než cca 2 týdny moc nepřipadá v úvahu.

Díky moc za rady.

PS: chtěl bych na ní (1050 Ti) hrát především Andromedu, Witchera III, WoT, Rust, Space Engineers... Pokud možno co nejvýš :) - nejsou to FPS, tak nějakých 60 fps nevyžaduju, stabilních 30 - 40 stačí, ale ty benchmarky různě po internetu podávají rozdílné výsledky, možná v závislosti na ostatním testovacím HW. Já teď mám i5 3rd gen, 16 Gb ram, SSD

S nV 1050Ti bude průměr ve FullHD rozlišení o 25% menší g.výkon o proti RX 570.
(pro herní střed třídu je RX 570 minimum, čím náročnější aplikace/hra, tím hůře pro nV 1050Ti = nastavení třeba až na min. aby to bylo trošku hratelné)

No mých her se toto netýká :) rozdílu výkonu u RX 570 a 1050 Ti jsem si vědom a 1080p je pro mě max... nějak nechápu, co tím minimem myslíš - hry za 4-5 let? Samozřejmě počítám s tím, že budu muset časem snižovat, ale v té době už na hry asi moc času mít ani nebudu :) Každopádně i ta 760 je schopna utáhnout Andromedu (průměrně High konfigurace) a Witchera (krom asi 2 Ultra nastavení a HairWorks) a mám ji už pomalu 4 roky :D

No s těch nejlevnějších je asi nejlepší,výrobce raději Asus/MSI ale u těch levných to bude asi jedno připlácíš jenom za značku.S tím že nebude 3GB VRAM stačit na něco bych zas tak nehrotil,AMD budou buhví kdy ta GTX 6GB je mastná a navíc se bude ještě zdražovat,mizerná doba něco dneska kupovat.

Jasně no, holt musím upgradovat zrovna teď :D a dělat kompromisy, škoda RX 570, ale za ty peníze se aktuálně vyplatí víc 1060, byť 3G. Mrknu se teda ještě po jiných výrobcích. Díky moc. Navíc jak se na to dívám, tak Hitmana, Tomb Raider ani Resident Evil 7 hrát neplánuju :D