Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký HDD 1-2 TB?

Vybírám nový větší disk, který asi nejdříve bude složit jako systémově-datový, po zakoupení SSD jej nechám jako datový. Původní je 360 GB, nový cca 1-2 TB. Který typ s dobrým poměrem výkon/cena je momentálně nejspolehlivější?

Jelikož je to do stolního PC, tak asi s ohledem na cenu a otáčky spíše 3,5", i když 2,5" má větší budoucí uplatnění třeba jako externí disk v rámečku.

Jde mi o to, jestli WD Blue nebo Seagate Barracudu, popřípadě něco úplně jiného a jestli 1 nebo 2 TB.

Proč právě Toshiba? S Toshibou mám mírně záporné skóre https://pc.poradna.net/questions/1736736-jak-rychle-a-jednoduse-opravit-hdd, kdy v porovnaní se Seagate jsem nebyl schopen "opravit" (čti přesunout poškozené sektory na bezpečné místo a následně je vyřadit z dalšího používání), což na starším disku Seagate zvládl levou zadní a do dnešního dne je daný disk z roku 2002 funkční a bez dalších vadných sektorů!

U Seagate jsem zase slyšel, že nějakou dobu se "sypaly" a každý doporučoval jako nejlepší mainstreamový disk WD Blue, ale v posledním čase se zase začínají doporučovat Seagate Barracudy, takže nevím, jestli WD nebo Seagate, popřípadě jít do těch doporučovaných Toshib.

Mořské gatě bývaly opravdu problematické. WD zas v poslední době "mlží" parametry a označením. Osobně bych šel právě do té Toshiby, popřípadě nějakého WD Black (vyšší cena). Jestli je to na data, je to jedno - na systém má sokolík jistě SSD :-).

Tak pak vem WD Black s 5 letou zárukou jak psal mif jsou ovšem dražší,velikost musíš vědět sám jak zaplníš já mám třeba 6TB komplet 3TB WD Red,2TB Red a 1TB WD Black + SSD.Na toshibu sem nikde stížnosti neslyšel snad krom větší hlasitosti což se o SG moc tvrdit nedá a ani WD Blue není taky nějaký terno,pokud plánuješ SSD v brzké době tak si kup RED na data a hold nějakej čas pojedeš na pomalejším HDD,jsou nejspolehlivější a 3 roky záruka.

Je to rozumny?

Ja si ted za fantastickou cenu 2499Kc koupil tenhle:

https://www.czc.cz/wd-blue-3tb/178166/produkt

Momentalne zdrazili, ale i tak kdyz si vezmu ze mam 3TB teda na buhvi jak dlouho dopredu perfektni disk na data.

Samozrejme na system to chce SSD, kupovat disk s tim, ze nejprve bude na vsechno a pozdeji na data, povazuji za nejhorsi moznost. Jiste mozne to je, potom proste kup jakykoliv 7200ot., ale nejprve teda zvaz kolik vlastne potrebujes, je preci dost rozdil jestli 1TB nebo 2TB.

https://www.czc.cz/wd-black-1tb/189322/produkt

+ redukci na 3,5".