Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mini sestava do 20k

Dobrý den, potřeboval bych poradit se sestavou. Jde o sestavu, která by měla sloužit k prohlížení internetu a hraní nenáročných (řekl bych přímo velmi nenáročných her - rozjede je i současná sapphire radeon 9600 atlantis) a pak klasicky nějaký word, excel. Problémem je, že rodiče chtějí pc v malé case - buď mITX, nebo takovou, která leží a na ni si dají monitor.

1. limit je 20000 +-
2. bez OS
3. mITX či case podobných rozměrů
4. nutností je DVD mechanika (rodiče na ní trvají)

zde předkládám návrh sestavy:
https://www.alza.cz/nakupni-seznamy.htm?sharelist=756B6C70706D61760

Na výše uvedené činnosti je např i5 asi přehnaná, ale idea je taková, že by ten počítač měl vydržet co nejdéle schopný plnit tyto činnosti (současný PC byl skládán snad v roce 2004 a nebyla v něm provedena doteď jediná změna), dále SSD máme koupené a půjde do sestavy na OS. Byl bych rád za doporučení ohledně case a desky, protože o mITX nemám přehled. Při zachování této case chladič procesoru musí být do 6,5cm a výběr chladičů je docela malý, možná tato noctua je zbytečně drahá volba, ale zase o těchto malých chladičích nemám přehled a noctua je jistota.

Děkuji za Váš čas a přeji hezký den.

- Proc hned utrácet 20.000 to by rodičům nestačil . https://www.alza.cz/gaming/lenovo-ideacentre-h50-55?dq=4209418 13 999,-

AMD Quad Core A10-7800
RAM 8GB DDR3
NVIDIA GeForce GTX 750 2GB
SSHD 1TB + 8GB

- Ono by stačilo i PC s IGP (intergovany chip) typu Intel HD v cenové kategorii 10-13.000Kc kuprikladu i3 7100 (HD Graphics 630) Alza TopOffice 2020 nebo HP 290G1 -11.999KC
- O 2.000 draší verze s CPU i5 7400 :https://www.alza.cz/alzapc/alza-topoffice-i5-ssd?dq=4251890 13.000 Kc
(pri výběru klikněte na operační systém systém -> BEZ)

i5 7400 / i3 7100 3.9GHz Kabylake
Intel H110
RAM 8GB DDR4
SSD 240GB
DVD-RW
WiFi
Windows 10 Pro 64-bit + Top Office