Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Grafická karta ovladač HP 635

Ahoj, prosím o radu.

Na notebooku HP 635 jsem přeinstaloval, resp. upgradeoval z Win 7 na Win 10. Všechno je v pohodě kromě grafické karty. Nedaří se mi ji nainstalovat. Jde o kartu AMD Radeon HD 6370M 512MB. Stahoval jsem ovladače z ofic. stránek a stejně to hlásí error. Navíc ve správci zařízení se obejvuje i HD 4200 což nechápu, zkoušel jsem ji zakázat i odinstalovat. Je možné, že Win 10 tuto kartu nepodporuje?

hp-635-d255572.htm

RV9zv.jpg

Tak ta HD 4200 asi bude "integrovaná", a HD 6370M "diskrétní". Ovladače na cokoliv v ntb se stahují zásadně ze stránek výrobce ntb. Pokud výrobce nepodporuje libovolný OS, tak máš smolíka, a musíš buď zkusit vnutit "ručně" ovladače, určené pro starší systém, a nebo (ideálně) použít znovu systém, který použil výrobce původně (tam je největší záruka, že to bude fungovat tak, jak má, protože tak to výrobce ntb otestoval).

Jako každý běžný uživatel si myslíš, že ovladače k notebooku se stahují z webu výrobce grafického čipu, který je v notebooku. To jsi ovšem na omylu, protože výrobce grafiky dodá výrobci notebooku pouze holý čip, ten si jej zapojí dle svého mustru a podle tohoto zapojení patřičně upraví standardní ovladače AMD. I kdyby se zapojení výrobce notebooku shodovalo se standardním zapojením AMD, minimálně do ovladačů výrobce notebooku doplní přepínání grafik, což AMD vůbec neřeší.
Podobně je to i s dalšími zařízeními v notebooku (síťovka, zvukovka, wifi, ...).
Závěr: ovladače k notebooku je třeba stahovat pouze a výhradně z webu výrobce notebooku.
Možnosti řešení Ti už vypsal přede mnou Kachlík.

Můžeš se ještě kouknout na zahraniční fóra, jestli někdo nevyřešil problém s chybějícími ovladači pro WIn10.

Tady se to nezdařilo:

i have same problem, drivers for win 7 does not work, drivers downloaded from AMD sites also does not work.

Tady někdo našel řešení pro zprovoznění pouze silnější grafiky:

I was just solving the same problem - no drivers for notebook of my sister - HP 635. The problem is that it has AMD HD 4200 and also AMD HD 6300. When I installed drivers it installed drivers only for HD 4200 which is nonsense because of no compatibility with WIN 10. So I tried to uninstall all AMD drivers disable and uninstall the HD 4200 in HW manager and then I installed drivers for the HD 6300. And it worked :-)