Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozdíl mezi *.jar a *.jad souborem?

Dobrý den,
jak už nadpis napovídá, zajímal by mě, jaký je rozdíl mezi *.jar a *.jad souborem?

Týká se to hlavně Java her a Java aplikací pro tlačítkové mobily s Javou. Některé stránky s Java hrami a aplikacemi totiž nabízejí odkazy pro stažení dané hry/aplikace jak v *.jar tak i v *.jad formátu.

Dobrý den, děkuji.

Potřebuji to ale upřesnit:

Takže pokud budu mít v mobilu samotný .jad soubor, tak je mi bez příslušného .jar souboru toho samého programu k ničemu a daný .jad soubor neobsahuje tedy žádnou hru nebo program, ale jen textové informace o programu?

Jak je potom udělané, že do mobilu můžu stáhnout i jen samotný 1 .jad soubor (zobrazuje se, že se stahuje jen 1 soubor .jad a nic jiného) a hra nebo program mi normálně funguje?