Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou MicroSDXC kartu 128 GB do Hororu 8

Do večera musím koupit MicroSDXC kartu 128 GB a mohu ji vyzvednout jenom na Praze 4 - Haje nebo v blízkém okolí. Co z vyfiltrovaných typů doporučíte a zvládne-li Honor 8 Premium MicroSDXC 128 GB?

https://www.czc.cz/micro-sd-pametove-karty-foto-video/produkty#q-c-1-currentlyAvailableOnStock=sW.1-AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA&q-c-0-f_2025059=d128.0
https://www.alza.cz/pametove-karty-micro-sdxc-128gb/18855056.htm#f&stock=ok&b=77&cst=0&pg=1&prod=&sc=114

Tak nakonec jsem koupil Samsung Micro SDXC EVO Plus 128GB UHS-I U3 + SD adaptér https://www.czc.cz/samsung-micro-sdxc-evo-plus-128gb-uhs-i-u3-sd-adapter/213543/produkt, na kterou budu kopírovat původní 64 GB kartu. Má smysl ji nejdříve zformátovat přímo v telefonu nebo na ni mohu hned zkopírovat původní kartu? Kdysi se doporučovalo nejdříve formátovat médium přímo v zařízení, kde se bude používat, nyní jsem podobné doporučení již dávno neslyšel.

Proč nepoužívat jinde? Chtěl jsem i kopírovat ve čtečce, ať zbytečně neblokuji telefon, ale pokud je to důležité, mohu ji zformátovat v telefonu a připojit k PC s Total Commanderem pro kopírování. Ten TT je podmínkou, protože chci uchovat u souborů původní datum změny, tudíž doufám, že kartu v telefonu a dokáže na ní zapisovat.

je to hlavne z toho dôvodu,že telefon si na karte spraví svoj systém zložiek a uložených súborov a pokial to naruší počítač alebo iné zariadenie,môžeš sa velmi lahko dostať do stavu,že karta zostane v telefone nečitatelná a počítač ju bude brať ako nenaformátovanú/neznámu a už nebude bez kompletnej straty dát použitelná ani v telefone,ani v pc....to sú tie skúsenosti,o ktorých písal kozaki....

Tak se to nepovedlo ani přes TC se zdrojovou kartou v interní čtečce PC a cílovou kartou v Honoru 8 připojeném v PC, ale ani s cílovou kartou v externí čtečce. Po připojení Honoru 8 s 128 GB kartou začal na PC neustále "šrotit" HDD, pak se spustil HiSuite, což je normální, ale není normální to "šrotění" HDD a neustálé problikávání kurzoru i vytíženost procesoru. V TC se Honor 8 po pár dlouhých minutách sice zobrazil, ale kopírovat na něj nešlo, po F5 se nic nestalo a TC nešel ani vypnout. Následné vypnutí PC trvá neskutečně dlouho a 1x dokonce skončilo "modrou smrtí" a restartem. Podobná situace, akorát bez spuštění HiSuite byla při připojení externí čtečky s 128 GB kartou. Vypadalo to jako nějaký HW konflikt USB portů nebo něco podobného, ale jelikož to bylo pozdě večer, nebyl čas zkoušet další PC/NB, které mám k dispozici.

Nesetkal se s něčím podobným někdo? Honor 8 Premium kartu normálně viděl i standardně zformátoval, PC je QuadCore Q6600 s Vistami.