Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tovární nastavení - Windows Vista

Dobré odpoledne,
prosím Vás.. Po třech letech jsem rozběhl svůj starý počítat - je ještě zachovalý, ale celkem pomalý a občas se sekne (kde jsou ty časy, kdy běžel rychle..)
Napadlo mě tovární nastavení. Brouzdal jsem po internetu a našel jsem návod na obnovení. (restartovat, po tom stisknout F8), když naběhnou rozšířené možnosti spuštění, tak tam nemám kolonku opravit tento počítač.
Co mám tedy udělat? Bohužel CD už k němu nemám.
Děkuji moc za každou radu - kdo poradí správně, má u mě zlatého bludišťáka.

Tovarni nastaveni ti tam mohol dat vyrobca PC, ak ma nejaku tovaren. Je to znackovy PC s predinstalovanym Windows od vyrobcu PC?
Windows vista nema ziadne tovarni nastaveni, mozes si ho nainstalovat nacisto z instalacneho DVD, a potom spravne ovladace.
(instalacne DVD sa da zohnat, ale musis mat svoj instalacny kluc - nalepku na PC alebo proste niekde)

Acer pouzival Alt+F11 pre recovery, mackat po zapnuti. Model PC je tajny tak viac sa napisat neda. Malo by to fungovat ak niekto uz neposahal oddiely na disku. (preistotu je dobre mat povoleny USB legacy support, alebo pouzit PS2 klavesnicu)

(ale aj po obnoveni na stav od vyrobcu je treba riesit ten problem s windows update, viz co som pisal nizsie. Inac bude update vytazovat CPU na 100%)

Ked to chces riesit bez reinstalacie tak za prve odinstaluj vsetky antiviry a restart PC, za druhe ovl.panely-windows update a vyhladat a nainstalit vsetky updaty, ak to donekonecna vyhladava tak si najdes tu na poradni ze jake KB treba nainstalit rucne uz som to pisal vickrat, inac bude update vkuse vytazovat CPU na 100%. Za tretie odvirit si to s MBAM a adwcleaner a eset online scanne,r vsetky v nudzaku a plny scan PC, a potom odinstalovat a restart.

když tam byla původně vista, je docela možné, že by na tom krámu slušně běžely xp, ale cokoli novějšího už může být nad jeho síly.

pokud není štítek s product key čitelný, dá se ještě vytáhnout disk a pokusit se přečíst klíč jinde pomocí nirsoft produkey.

mám tu zrovna na stole notebuk s vistou: ta poletí ven.
dvoujádro amd není žádný zázrak, ramka ubohých 2gb. na inzerát jsem dokoupil ram a půjdou tam w7, trochu optimalizované.
na nic jiného nejsou ovladače.