Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupit ntb nebo vytunit PC?

Dobrý den,
ráda bych se jako laik poradila s Vámi, profesionály ohledně koupě nového notebooku/ vylepšení před 2 roky koupeného PC <a href=“http://www.mall.cz/pocitace/asus-vivopc-k31bf-90pd0191-m06400?gclid=CjwKCAjw87PNBRBAEiwA0XAIr3Mt0r7860IHhIjzsSJ2PejiCXSunLBXNNSca5G7xs7ESOM3bUHDZhoCEFIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CJfU4-ykjNYCFdSWdwod8KcBpA“> PC Asus </a>.
Notebook mám vybraný tento: <a href="https://m.alza.cz/gaming/dell-inspiron-17-touch-7000-bazar-d3913474.htm“>Notebook Dell</a> . Vyplatí se cenově zainvestovat do PC, aby měl přibližně stejný výkon jako ntb, nebo to nemá cenu? Budu na něm hrát Sims 4, Civilization IV a Subnauticu, na současném PC se hry sekají a už na to nemám nervy, prohlížet internet, nic víc. Předem děkuji za odpovědi :)

Ať se rozhodnete jakkoliv tak ani ntb nepatří do postele, a to ze 2 důvodů za prvé peřinou ucpete větrání a ntb se bude zahřívat a urychlíte nános prachu do ntbu a bude se také zahřívat.

Čemu vadí zahřívání?

Když se procesor nebo grafika přehřeje tak sníží výkon aby se nepřehřál = může se sekat. A to nemluvím o situaci kdy se pc vypne aby nedošlo k poškození součástek ntb

Chladící podložka je k ničemu, jediné co chladí je spodní plast nic víc. Nevím co myslíte tím stolkem.

Dle mého se vyplatí koupit zcela nový pc jen pokud máte starou vykopavku ale 2 roky starý pc by měl jít v klidu upgradnout (nekoukal jsem na Vaši sestavu)

Koupě ntb se nevyplatí, jediná vyhoda je mobilita

Pro srovnání stolní PC se stejnou cenovkou bude minimálně 2x výkonnější nez ntb