Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s grafikou

zdravim,

mam problem s grafikou (Sapphire R9 290) a to taky, ze som preinstaloval Windows 8.1 a po preinstalovani mi ju vobec neukazuje v spravcovi zariadeni.. jedine, kde ju najde je aida64, alebo HWinfo a nikde inde.. potom som este skusil stiahnut ovladac zo stranok AMD a dal instalovat, tak po chvilke naskocila cierna obrazovka a to bolo vsetko.

nevie niekto, co s tym?

Třeba se ti grafika někde ve správci směje, protože nenainstalovals ovladače. Většina instaluje rovnou a jedině ten pro grafiku, protože chtějí rychle hrát, někdy to projde. Jestli vidíš obraz a monitor je zapojený z té grafiky, někde ve správci zařízení je.

Teď mě tak napadlo - nemáš náhodou v BIOSu povolenou jen integrovanou grafiku?
Pokud připojíš monitor na samostatnou grafiku a nikoli integrovanou, vidíš úvod nabíhání počítače (POST test, logo základovky, BIOS,...) nebo máš hned černo?

PC bedna má grafický výstup z integrované grafiky (nahoře, na základní desce) a pak je další grafický výstup na samostatné grafice. Fakt máš monitor píchnutý v té samostatné grafice? Pokud ano, grafika Ti normálně jede, protože při takovém zapojení by obraz z integrované grafiky na monitor nepřenesl ani David Copperfield.

Můžeš sem hodit screen ze Správce zařízení (jakožto neregistrovaný musíš použít nějaké úložiště obrázků, třeba ctrlv.cz)?

borci tak som nakoniec zistil, ze grafika je v p... skusal som nainstalovat Win. 10 a ako som ho doinstaloval a nastavil meno, heslo, siet, adt a potom naskocila cierna obrazovka, takze na 99,9% to bude tym, ze grafika mi odsila do dochodku

Jednoduše - vytáhnout grafickou kartu ze základní desky, přejet kontakty několikrát obyčejnou školní gumou a zase ji do základní desky zastrčit.

Taky můžeš tuhle kartu vyzkoušet v jiném PC, abys měl opravdu jistotu, že odešla.

Zdroj je sice dobrej, ale i Seasonic může odejít - takže pokud se karta v jiném PC bude chovat mravně, zkus vyměnit zdroj.

Já ale vím:

Taky můžeš tuhle kartu vyzkoušet v jiném PC, abys měl opravdu jistotu, že odešla.

Zdroj je sice dobrej, ale i Seasonic může odejít - takže pokud se karta v jiném PC bude chovat mravně, zkus vyměnit zdroj.

Psal to i M-Pol:

dále možnost zkusit v jiném stroji.

To můžeš taky tu kartu usmažit úplně.
Nemáš žádnýho kámoše s počítačem, u kterýho bys mohl vyzkoušet tu kartu?
Nemáš žádnýho kámoše s počítačem, od kterýho by sis mohl půjčit zdroj na vyzkoušení?

Jak kdybysme tady hrách na stěnu házeli....

Uz si teda skontroloval ze ten kabel co ide do monitora je strceny v tej grafickej karte, a ne v zakl.doske? Neni to jedno.
Z tej grafickej karty nejdu ziadne ine kable do nicoho ineho? (TV apod) Ak idu tak ich odpoj.
V BIOSe si skusil load defaults a save&exit?

Ano moze to byt HW problem, grafika alebo aj zdroj alebo iny HW problem (monitor apod)