Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problémy s počítačem

Dobrý den,
Mám problém s počítačem během hrání/používání počítače se z ničeho nic vytratí zvuk, klávesnice a myš nefungují. Počítač jede stále dál dokud nezamrzne cca. po 2 minutách. Nevíte kde by mohl být problém?
Sestava
CPU: AMD FX-6300 (základní takt) CPU Chladič: CoolerMaster Hyper 212 LED Turbo
MB: ASUS M5A97 R2.0
RAM: Kingston Hyper X DDR3 8GB
PSU: EVGA 650 GQ
GPU: MSI GTX 1050ti 4GB (
SSD: Samsung 850 EVO 250GB (OS nainstalován pouze)
HDD: Seagate Barracuda 3.5" SATA III 7200rpm 1TB
Děkuji za pomoc.
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Nedá se specifikovat, že by se problém projevoval v zátěži.
Většinou se jednalo během hraní GTA V nebo sledování videa na Youtube.
Teploty jsem testoval v Stability Testu (test při 100% zátěži):
CPU: 36-38°C
MB: 34-36°C
GPU: 36-40°C
SSD: 32-34°C
RAM: jsem neměřil...zkontroluji teploty

Co na počítači jede dál?, když nejde myš? Obraz jde? Nějaké artefakty se objeví? CO se stane po těch 2 minutách?

Jako první bych zkusil jiný OS. Možná budou na prvním místě OS + drivery. zkusit program BSOD view (nirsoft firma), ale myslím, že žádné BSOD vidět nebudou.
Dál: vyndat a zandat komponenty (zažil jsem už "smítko" ve slotu na RAM, což jse jevilo jako nefunkční slot / modul)
nechat zapojenou různou podmnožinu komponent.
Pak otestovat RAM.
Může to být i studený spoj, na notebooku se mi stává, že po zakroucení spodkem někdy se sekne hned, někde za minutu.

Ale připomíná mi to buď studený spoj, vadnou RAM, přehřátí CPU/GPU.

Co na počítači jede dál?
Jede pouze obrazovka a hra stále běží nebo video. Vetšinou se po 2 minutách vypnulo, ale to se mi stalo pouze 1x protože většinou jsem čekal 5 minut a nic se nedělo tak jsem PC restartoval.
Artefakty se moc neobjevují. Ve Windows Vieweru to vypisovalo chybu Kernell Power 41.
Jako první bych zkusil jiný OS....atd.
Jaké myslíte že budou nejlepší OS na otestování Windows 7? S Linuxem jsem nikdy nepracoval (co se týče instalace).
Pak otestovat RAM.
RAMky nechám testovat zítra.
zkusit program BSOD view (nirsoft firma), ale myslím, že žádné BSOD vidět nebudou.
Žádné BSOD chyby nenalezeny.

Současná situace: Nyní Počítač jede poté co jsem měnil nastavení Windows a BIOSu bez problému počkám dokud se znovu chyba neobjeví tak RAMky vyndám a zandám. Příští týden dostanu 1x4GB RAM na vyzkoušení mám pouze 8GB RAM která se nachází v PC.

tvoje zatuhávání nejdřív postihuje součásti připojené k southbridge. (dnes už se to dělí jinak, nicméně furt je to porucha chipsetu/pájení základní desky)

- zkusit program BSOD view (nirsoft firma), ale myslím, že žádné BSOD vidět nebudou.
- Žádné BSOD chyby nenalezeny.

při chybách zaviněných hardwarem se obvykle log nevytvoří.

pokud nepomohlo přepojení všech kabelů, doražení všech karet do slotů a nechce se ti riskovat zapékání základní desky v troubě, poptávat bych jiné prkno. předpokládám, že už je po 3-leté záruce.

Dobře děkuji za pomoc Windows 8.1 jsem nainstaloval takže dnes večer ještě otestuji jejich "funkčnost".
Ještě jsem si všimnul poměrně teplého South Bridge jak jste říkal že by chyba měla být v něm. Oproti North Bridgy je několikrát teplejší.
Poslední věc čeho jsem si všimnul jsou šílené hodnoty na ventilátoru CPU hodnoty "skákají" z cca. 1400rpm na 675000rpm vypadá to jako špatné čidlo.