Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 144 hz na notebooku

Zdravím kupil som si notebook MSI GL62M 7REX https://www.gearbest.com/laptops/pp_683487.html a mám monitor BenQ XL2411 https://www.alza.sk/24-zowie-by-benq-xl2411-d4395691.htm?o=1 ktorý ma možnosť 144hz na notebooku mám miniDP tak som kupil redukciu z miniDP na DVI a furt mi nechce ísť ani nahodiť do grafiky 144hz nechápem prečo ... driver mám aktuálne aj všetko dobre zapojené... neviete mi niekto poradiť ? Je tam integrovana grafika intel 630

To neni redukcia ale prevodnik a nejaky lacny cinsky prevodnik urcite nevie dual link DVI.
Neviem ci existuje DP -> DL DVI prevodnik (ptz on mozno vyuziva automaticke downgradovanie DP liniek na DVI linky, ale tych liniek tam je malo), idealnejsie je mat display co ma DP.

Neviem co to je gearbest ale evidentne su tam dementi.
Vzdy to zavisi od toho prevodnika, bud to vie alebo to nevie. Kedze to ale vyraba nejaky indocinan a predava nejaky iny trubka tak ten predavajuci trubka nema ani sajnu co to podporuje lebo mu to indocinan nepovedal, tak to nikde neni napisane. Ale s Dual link resp. ak to podporuje 4k 30Hz tak by to mohol tyen prevodnik potom vediet spravne aj reportovat aj skonvertovat (ale nezarucujem).
MiniDP a DP je to same, existuju podla mna nejake redukcie, ale mechanicky to bude asi moc namahane, treba najst radsej nieco podobne s miniDP konektorom.

Pripadne si skontroluj ze ked v ovladaci alebo pod Win nastavis aj "zobrazit aj nepodporovane rozlisenia" ci jak to je to nastavenie ze ci umozni nastavit 144Hz pri fullHD. Samozrejme asi potom nic neuvidis, len ci to tam je vobec ako moznost. Zavisi to aj od ovladacov ale GTX 1050 Ti urcite 144Hz urobit vie.