Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavenie hesla PC - resp. zrušenie hesla...

Zdravím. Notebook mám nastavený na prihlasovanie bez hesla - notebook nie je nový, predo mnou ho niekto používal. No teraz, keď si naňho chcem dať heslo, tak odo mňa pýta staré heslo, ktoré nepoznám. Neviem, ako ho mám nastaviť tak, aby som tam mohla riadne napísať svoje heslo, bez toho, aby odo mňa pýtal to staré (aktuálne). Mám Windows 10 a v ňom len jedno konto - administrátorské, pri ktorom mi píše, že je chránené heslom... Dá sa to ,,chránené heslom" pri mojom konte nejako zrušiť?

zrušit se dá.

1. ujisti se, že nemáš šifrované soubory - průzkumník je označuje zeleně (následným postupem by došlo k jejich nevratné ztrátě)
2. vytvoř si další admin účet a přihlas se do něj
3. změň heslo původního účtu

jde to i rychleji, ale to předpokládá určité znalosti.

Mimochodem, používat počítač "po někom" bez alespoň základního vyčištění (včetně odstranění původních účtů) je docela nezodpovědné a lze to pokládat za hazardování vlastním soukromím!