Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zpožděný HDD

Ahoj,
vlastním notebook Lenovo IdeaPad Y700-15ISK (80NV00T1CK).
-Intel Core i5-6300HQ
-RAM 8,00 Gb, DDR4, 2 133 MHz
-GPU NVIDIA GeForce GTX 960M, 4Gb
-HDD + SSD (1000+128Gb)

Je to můj první notebook s kombinací disků SSD a HDD, a poprvé se setkávám s jedním problémem. OS mám nainstalovaný pochopitelně na SSD. Když pustím ale cokoliv z HDD, musím počkat, až se načte. Např. otevřu disk D: (HDD) a slyším, jak se začíná rozjíždět, čekám cca 1-2 s než se otevře soubor. To by mi tolik nevadilo, jenže ono to dělá i při hrách nebo v programech. Snaží se něco načíst soubory z HDD, ale trvá mu to. Hodně patrné to je u her, kde se hodně otvírají různá okna (Hearts of Iron IV, Space Engineers) apod. nebo třeba výbuchy v Rocket League. Dále třeba když čtu text v PDF. Čtu jednu stránku, poté kliknu na další a čekám 2 s než se načte a slyším, jak HDD nabíhá.
Pokud danou hru, soubor, cokoliv dám na SSD, problém zmizí. Nicméně s kapacitou SSD 128 Gb to není moc trvalé řešení.
Nevíte někdo, co s tím je? Je problém v nějakým nastavení. Nebo to je problém v HDD? V minulých počítačích, kde jsem měl pouze jeden harddisk nic takového nebylo.

Parametry HDD:
- Rozhraní: SATA 6Gb/s
- Formát disku: 2,5
- Druh pevného disku: Interní
- Kapacita [GB]: 1 000
- Rychlost otáčení ploten [rpm]: 5 400
- Vyrovnávací paměť [MB]: 16
Foto HDD

Pokiaľ nebudú programy naťahané z hdd do RAM priamo pri spustení PC, máš smolu, vzniknú "priekazné" (průkazné) prieťahy.
Schválne neuvádzam význam slova "preukázateľné", lebo náš pako, sľušný, pracovitý, poctivý, vzdelaný občan, megazlodej, kapitáň Danko (prirovnám ho k murárovi, J.Ľuptákovi, ľen trochu ošperkovaný komunistickými písmenkami erráta in objecto pred menom) si po svojom v TV médiách pred širokou verejnosťou preložil čechizmus "průkazně" na echt sľovenský pojem "priekazne". Niečo na spôsob "prieser" - (průser).

To mi poser prsa, aká čvarga, lúza kreténov, potomci milicionárskej, degenerovanej pakáži prekotom napelešenej z boľševického, zlodejského semena, nám vládne vo vysokej poľitike, až to brzdí oblaky.