Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SW na zkoumání bezpečnosti webu

Ahoj,

používáte nějaké sw na otestování bezpečnosti Vašeho webu? Pokud ano, jaké?

Asi nejlepší tester je člověk, ale dá se to určitě do jisté míry automatizovat. Používáte něco?

Trošku jsem se začal zajímat o webovou bezpečnost, tak jestli někdo něco poradí.

(nechci nikde nic hackovat, prostě mě to jen zajímá).

Zaujima ta web z hladiska kodu, ci webovy server ako taky?
So tools, ktore zahrnuju nejake exploity a dokazu preverit zranitelnost servera, ale vacsinou trpiasilne tym, ze nie su aktualizovane. Na druhej strane su exploity, ktore su pouzitelne roky.
Niekde na Wikileaks boli chvilu uverejnene nastroje, ktore pouzivala (vraj) NSA na prieniky do systemov. Co som ich presiel tak nic take extra zaujimave tam nebolo, navyse vsetko sa to tykalo len win systemov.

Mozes sledovat stranky, kde sa zverejnuju exploity a testovat si ich sam...ale to chce pochopit podstatu exploitu, najst najstroj, ktory ho vyuziva, ak nie je spravit si ho sam a to zabera strasne vela casu, takze to by si musel byt expert na security a zaoberat sa len tym.
Myslim si, ze penetracne nastroje ti stacia, pekne zbierky su v linuxovych distrach, kde je najznamejsi Kali, casto sa tu aj deti nan pytaju na poradni;o).