Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamrzání PC po taktování - bez přehřívání

Dobrý den, mohli byste mi poradit při problému se zamrzáním? Před měsícem jsem si zakoupil hru Playerunknown's battleground, a celý měsíc mi jede bez problémů. Na medium detaily to má pěkné detaily, na high už se to trhá, tak jsem si zkusil nataktovat a na high detaily to jede krásně. Dal jsem to z 3.3 na 4.0 GHz. Nicméně od té doby mi PC zamrzá po cca 3-5minutách hraní, pomáhá pouze tvrdý restart. Teplotu sleduju, je to úplně v normálu, v zátěži tj. CPU 40° , GPU 66° . Ovladače grafiky jsem aktualizoval, už mě nenapadá co by mohlo být špatně. Moc díky za pomoc.
Jen pro info, v BIOSu jsem neměnil nic pouze násobič, všechno i napětí jsem nechal na AUTO.

Deska: MSI 970A
Procesor: AMD FX-8300
Grafika: AMD Radeon R9 380

- Podle popisu, bude pravděpodobně problém v hodnotě nastavení VCore.
- Jestli jste zdvyhl násobič, zdvyhl jste frekvneci která potrebuje vyší napetí které se nastavuje přes VCore.
POZOR : Zda-li jste zvýšill násobič/frekvenci NB/North Bridge, zdvyhl jste frekvenci všeho co pod něho spadiá i : RAM, CPU, NB.

Poznámka:
U OC na 4GHz netřeba šťourat do napětí, navíc Turbo dává automaticky 4.2 GHz (3.6/4 moduly) takže tvoje taktění je nějaké pochybné, nehledě nato, že teplota 40°C v zátěži je nesmysl.
(reset BIOSu/zaklad nastavení a začni znova, ale až po nastudování jak je to správně)

Turbo sice má dávat 4.2 ghz, ale nikde jsem nepochopil jak funguje, jestli se zapíná automaticky, což teda vůbec není poznat, nebo se musí nějak povolit. v biosu jsem to nenašel, a manuál se tímhle vůbec nezabývá.... Kdybych věděl jak ho zapnout na pořád, vyřešilo by to můj problém, protože jak jsem zmínil, na 4.0ghz mě to jede luxusně :) a ta teplota je opravdu tak jak píšu =)

Co tam máš za chladič, že máš jen 40°C v zátěži? To je na 95W CPU docela málo.
Udělej reset CMOS pro návrat do původních hodnot.

Ještě něco - co je tam za zdroj? Ona totiž při taktování vcelku dost stoupá spotřeba procesoru a ta grafika taky není žádnej úspornej kousek.

měl by tam být fera 2 silentium a zdroj Fortron fsp600-50arn 600W. reset jsem už udělal, musel jsem, protože po tomhle manuálním taktování jsem pak ještě aktivoval OC Genie, nějaký automatický taktování, a pak už mi PC nenaběhlo vůbec, házelo to no display :D v manuálu píšou že nedoporučují dělat obojí najednou ... :D